Rubrika: Žena

Moudrá žena ví

Představa velké části dívek, v období kdy dozrávají v ženu, má nádhernou vůni a naději. Dodnes je to louka, kde na bílém koni přijíždí vysněný princ. Požádá ji o ruku. A ona štastně přikývne. Naplánují svatbu a do do roka a do dne přijde na svět první vytoužený potomek. Potom ještě jeho další sourozenci. A všichni spolu v lásce a pohodě prožijí spokojený život až do doby, dokud je smrt nerozdělí. Představa je to lákavá a více než příjemná, ale tahle pohádka ovšem nemívá zpravidla  dobrý konec. Ukazují to čísla, která potvrzují, že k rozvodu dospěje každé druhé manželství. Zásadní krize už nastávají v krátkém období po svatbě. Co dělat, aby to vaše neskončilo v troskách? Protože rozvod není výhra ani pro jednu stranu. V této situaci totiž nejsou vítězové. Poražení jsou všichni. A nejvíce děti, které nechtějí nic jiného, než mít svoji maminku a tatínka pod jednou střechou. 

Muž a žena

To, že se lidé ve většině rozvádějí z malicherných důvodů, je jasné. Pokud v manželském vztahu započnou byť jen malé neshody, je potřeba zpozornět. A napřít všechny síly k jeho záchraně. Což vědí všechny moudré ženy, pro které je rodina posvátným místem, ve kterém je především nutné vychovat děti. Bývají období, kdy se i ony necítí ve svazku komfortně. Ale nikdy by všechno šmahem nezbouraly a nevrhly se do nového vztahu.

Žena

I přesto, že jejich partner se nechal okouzlit druhou ženou. A nabyl pocitu, že jenom tato mladá slečna je pro něho ta pravá. Dobrá rada v této situaci pro každou moudrou ženu zní: Vydržte! On čas ukáže holou pravdu. Mnohdy stačí se i na krátkou dobu odloučit. A na otázky dětí, proč není tatínek doma, odpovídat s úsměvem. Že si musel odjet srovnat priority. Všichni totiž víme, že rozvod je natolik bolestný pro všechny zúčastněné, nejen partnera a dětí, ale rovněž rodiče, blízké příbuzné, přátelé a kamarády, že hlavně my ženy bychom vždycky měly napnout všechny síly, aby k němu nedošlo. Děti budou určitě vděčné.  

Menstruační kalíšek

Hygienická pomůcka pro ženy vyrobená z lékařského silikonu s sebou nese nespočet výhod. Neprodukujete díky němu žádný odpad, jelikož ho používáte opakovaně po dobu 5 až 15 let, za které samozřejmě ušetříte spoustu peněz. Kalíšek vás vyjde na zhruba 300 – 500,- Kč, zatímco vložky minimálně 300,- ročně, pokud počítáme ty nejlevnější. To máme za 10 let 3 000,- Kč. To už je sakra rozdíl, ne?

dívka, zrzavá

Mezi další výhody kalíšku patří jejich vliv na vaše zdraví. Je možné, že vám tampóny mohou způsobovat infekce, vysušovat sliznici, či ve výjimečných případech způsobit syndrom toxického šoku. Silikon, ze kterého je kalíšek vyroben nezpůsobuje téměř žádné alergie.

Kalíšek vyměňujete jednou za 4 až 12 hodin, záleží na tom, jak silná je vaše menstruace. O kalíšku ani nevíte, necítíte ho, v ničem vám nepřekáží, lze s ním sportovat, plavat, spát a koupat se.

Jedinými nevýhodami by mohla být manipulace, kterou se ze začátku budete muset naučit. Kalíšek po každém použití vylejete, vypláchnete a utřete. Pokud to provádíte doma, není to žádný problém, ovšem někde v obchodním centru to příliš příjemné nebude. Proto je lepší, když kalíšek zavedete znovu před tím, než jdete do jiného prostředí, pokud víte, že by později potřeboval vyměnit. V krajní nouzi najděte toaletu pro vozíčkáře, kde se nachází i umyvadlo, nebo s sebou noste lahev vody. Kalíšek dokáže udržet asi 30 ml krve, takže se nemusíte bát, že by ho byla potřeba měnit často.
menstruační kalíšek, menstruace

Co by vás mohlo odlákat je pohled na vaši krev, což dle mého názoru bude spíše o zvyku. Přece jenom, je to vaše krev, ačkoli uznávám, že to nemusí být zrovna příjemné. Pro tyto případy lze ale zakoupit kalíšek v černé barvě, která krev zamaskuje a použití může být tak snesitelnější.

Menstruační kalíšek není vhodný pro ty, které dosud neměly pohlavní styk. Je ale možné, že i pokud jste ho měly vás zavádění kalíšku může bolet, ale není to nic hrozného, navíc záleží na tom, jak ho tam dáváte. Výčnělek, který slouží na vytáhnutí kalíšku lze ustřihnout na vhodnou délku, která vám nebude překážet. Vyrábí se 2 velikosti – S a M. S je vhodná pro ženy do 25 let, které nerodily přirozenou cestou,  naopak M je pro ženy nad 25 let, které přirozenou cestou rodily. Záleží ale také na tom, jakou máte postavu, jestli sportujete či jste sexuálně aktivní.

Po skončení cyklu kalíšek na 5 minut vyvařte ve vodě a dejte zpátky do pytlíčku. Ano, tak jednoduché to je.

Menstruační kalíšek je tedy vhodný pro někoho, komu nevyhovovaly vložky či tampóny, rád zkouší něco nového, je ekologický a rád ušetří nějakou tu kačku. Jestli by pro vás ale byl vhodný nezjistíte, dokud ho nezkusíte!

 


Co si vzít do porodnice?

Když už jste v 36. týdnu, tak nastal nejvyšší čas si sbalit věci. Pokud jste si již vybrali porodnici, ve které budete rodit, tak jste určitě dostali seznam, co si sebou vzít. Každá nemocnice má jiné požadavky. Jelikož na lůžkách šestinedělí je málo úložného prostoru, je lepší počítat s tím, že tašky budete mít během pobytu v nemocnici celou dobu u své postele. Nebalte si zbytečné věci, které ani nevyužijete, stejně většinu času budete s miminkem, nebo si půjdete odpočinout.
spící miminko
Doklady
Jako první si zabalte všechny potřebné doklady a vyplněné prohlášení. Když půjdete rodit, první věc, kterou od vás budou chtít, budou právě doklady.
Budete potřebovat
– občanský průkaz
– kartička pojištěnce
– těhotenská průkazka
– oddací list (když nejste vdaná, tak rodný list a prohlášení o otcovství z matriky)
– prohlášení o jméně dítěte
Věci na pokoj
– určitě nezapomínejte na mobil s nabíječkou, bez nich se určitě neobejdete
– vezměte si noční košili (v létě stačí slabší, na zimu hrubší)
– přezůvky nejlépe 2 páry, jedné na běžné nošení a druhé gumové do sprchy (sice se sprchy dezinfikují, ale přece jistota je jistota)
– kojící podprsenky
– tampony do podprsenky
– mastičku na bradavky
– noční košile
– poporodní kalhotky (nejlépe síťované)
– alespoň 3 osušky
– toaletní papír
– ponožky
– plenky pro miminko
– igelitku na špinavé prádlo
– šampon (stačí nějaký malý cestovní)
– kartáč a pasta na zuby (taky stačí cestovní pasta)
– hřeben a gumičky do vlasů
– deodorant
– sprchový gel
– poporodní vložky alespoň 2 balení
– dubová kůra na rychlejší hojení rány
těhotná žena
Cesta domů
Když miminko přibírá jak má a všechna vyšetření dopadnou dobře a také s vámi bude vše v pořádku, tak vás z nemocnice pustí domů. Když vše probíhá v pořádku, pustí vás domů za čtyři dny, když nastanou komplikace, zůstáváte déle.
Na cestu domů budete potřebovat
– pohodlné oblečení pro vás i pro miminko
– vajíčko / kočár
– fusak (v zimních měsících)
Když tohle vše budete mít, můžete se připravit, jít se rozloučit s personálem a vyrazit domů.

Drahé ženy, máte krizi středního věku?

Krize středního věku nejčastěji přichází ve věku okolo čtyřiceti a padesáti lety. Často se o této problematice bavíme u mužů. Ve skutečnosti se nevyhýbá ani ženám. Dokonce se u jemného pohlaví vyskytuje v mnohem větší míře a je možné, že její průběh je také značně horší než u mužů.
Krize přichází po špičkách. Nejčastěji postihuje ženy v domácnosti, které nemají nic jiného na práci než se starat o to, aby byl jejich dům v dokonalé čistotě, muž měl navařeno až přijde z práce a samozřejmě také výchovu a starost o dítě.
Žena a alkohol
Velký problém tak najednou nastává, když potomek dospěje, opustí rodné hnízdečko a začne žít svým životem. Tato žena má najednou velkou spoustu volného času, se kterým neví, jak naložit, protože při starosti o hladký chod domácnosti si nestihla vytvořit žádné koníčky. Nastává tak období podrobného zkoumání svého dosavadního života. Většina těchto žen tak přichází na to, že se nachází v polovině svého života a ani v nejmenším nedosáhla toho, co si v mládí vysnila. Nejlepší léta života jsou zkrátka nenávratně pryč.
Žena a hodiny
Lidé jsou ale rozdílní, a tak každý začne prožívat krizi jiným způsobem. Někteří to nevydrží a začnou nenávratně propadat do depresí. Druzí naopak chopí šanci za pačesy a vydávají se na maraton, který má za účel dohnat ujíždějící vlak. Doslova se tak přenášejí v čase a snaží se vyrovnat ženám o mnoho let mladším. Pouštějí se tak do radikálních změn vzhledu, šatníku ale třeba i chování a vyjadřování. Tabu nemusí být ani plastické operace nebo jiné kosmetické zákroky a tetování nebo persing. Krize se ovšem nemusí stáčet jen na špatnou stranu. V opačném případě se lidé začínají nacházet v charitativních činnostech, aktivních sportech nebo ve zdravém životním stylu, což prospívá nejen jim ale i okolí.
Polovina ženy
Nejlepším způsobem, jak se tomuto problému vyhnout je trávení času s přáteli a rodinou a také nalezení koníčku, který vás bude držet dál od negativních myšlenek. Změňte také svůj způsob myšlení. Nepřemýšlejte tedy nad tím, co všechno jste chtěli stihnou a nestihli (navíc času máte dost, váš život přece není u konce), ale nad tím, jaké úžasné věci jste dokázali. Tak hlavu vzhůru a už žádné smutnění.