Rubrika: Domov

Cena za vlastní bydlení nemusí být přemrštěná

Koupě domku, případně alespoň bytu, je v plánu mnoha lidí, nicméně mnoha z nich se nakonec tyto smělé plány nepodaří realizovat. Důvodem jsou vysoké ceny obytných nemovitostí, kvůli čemuž si je může dovolit stále méně a méně lidí. Dříve to byli hlavně jedinci s nižšími příjmy, nicméně v současnosti má problémy dostat hypotéku i lidé patřící ke střední třídě. Vzhledem k tomu, že se nestaví, je vysoce pravděpodobné, že tato problematika nás bude doprovázet ještě hodně let dopředu.

Černobílé domořadí

Zdá se, že mnoho nadějí v tomto směru nejsou, nicméně i v tomto případě se dá najít pomyslné světlo na konci tunelu. Tím světélkem může být pro někoho mobilheim https://www.top-mobilnidomy.cz/ poslední generace. Ano, nejedná se o obydlí, jenž by si někdo doopravdy vysnil, avšak za své peníze dokáže nabídnout opravdu docela velký komfort.

Příjemné k žití

Mobilní domy nejsou v našich zeměpisných šířkách stále brány jako plnohodnotné bydlení. Jsou docela malé, takže nejde o nic pro větší rodiny. Kdo však touží po tom bydlet sám, případně pouze v páru, lepší bydlení si nemůže najít. Tedy alespoň v této cenové relaci. Mobilheim dokáže zaujmout kvalitně zařízeným interiérem. Na rozdíl od bytů, které se obvykle musí každý zařídit kompletně sám zcela od píky, v tomto případě jsou všechny spotřebiče i veškerý nábytek připraveny k okamžitému použití. V podstatě stačí jen podepsat smlouvu a je možné hned bydlet, aniž by člověku cokoliv chybělo. V tomto ohledu jde o skutečně velice solidní záležitost.

Činžovní dům

Příležitost k podnikání

Mobilní domy jsou atraktivní koupí hlavně pro zájemce o cenově dostupné bydlení, avšak těchto obydlí na kolech si už všimli i mnozí podnikatelé, jež je také začali využívat. Nejčastěji se dají použít jako stánky s bižuterií, občerstvením a mnoha dalšími komoditami. Rovněž je možné některé větší modely přepracovat i do podoby drobnějšího masážního salónu, případně kadeřnictví. Také se tyto domky v hojné míře využívají jako dočasné bydlení pro námezdní dělníky.

Na co se zaměřuje prodej mobilních domů

Na technické vybavení

Viděli jste někdy mobilní dům zblízka? Mělo jste možnost si jej prohlédnout v technických detailech, jako je řešení vytápění, elektroinstalace, rozvody vody a odpadů, zateplení, konstrukce podlahy a střechy atd.? Zdaleka to již nejsou stavby sezónní, které se k nám dovážely v devadesátých letech, a sloužily spíše pro rekreační účely. Moderní celoročně obyvatelná mobilní dřevostavba je také mnohonásobně těžší, zatímco sezónní objekt o váze několika metráků spolehlivě převezete za tažným zařízením silnějšího osobního vozu, celoroční dům se musí převážet na speciálním návěsu o nosnosti nad pět tun.

kuchyně v mobilním domě

Na komfort

Vnitřní vybavení dřevostaveb je velkou zbraní při prodeji mobilních domů. V celoročně obyvatelném objektu máte k dispozici vše potřebné – kuchyňskou linku, sprchový kout a toaletu, ložnici i prostorný obývací pokoj. Samozřejmě to není honosný zámek o pěti patrech, ale přízemní stavba, ovšem zas to není garsonka v paneláku.

pokoj v domě

Na úsporu

Úspora nákladů na bydlení je významný důvod, proč se do tohoto řešení bydlení pouští lidé, kteří se zaměřují na úspory a snížení finanční náročnosti. V mobilním domě máte větší rozsah flexibility, co se týče možností zajištění alternativních zdrojů vytápění, výroby elektrické energie a dostupnosti vlastního zdroje pitné vody. S fotovoltaickými panely na střeše, s vrtanou či kopanou studnou, se sporákem na propan-butan a s krbovými kamny na dřevo tu máte naprosto rozdílnou situaci ve srovnání s městským bytem, vytápěným centrálně z plynové kotelny a s dodávkou teplé vody z centrální teplárny.

Na vzhled

Některé mobilní dřevostavby téměř nerozeznáte od dřevostaveb nízkoenergetických, které se staví přímo v terénu. Mají zpravidla dřevěná opláštění obvodové konstrukce a lze k nim přistavět i některé zahradní přístřešky a stavby, jako jsou pergoly, obytné zastřešené terasy či garážová stání.

Jakému nábytku dáváte přednost

Vyrobím si nábytek sám

Zdroje z hobby marketu – když se na počátku devadesátých let začaly plnit velké hobby markety zbožím, mnoho lidí v naší zemi zajásalo. Bylo totiž možno vyrábět v podstatě cokoli, a to velmi snadno, z dostupných zdrojů. Do té doby nebylo vůbec snadné zhotovit konferenční stolek, postel, stůl a cokoli jiného, protože zkrátka nebyl materiál dostupný. Proto lze devadesátá léta do jisté míry a s nadsázkou považovat za nástup kutilství v České republice.

přepravní palety

Zhotovit si nábytek na míru není obtížné, návodů je dnes k tomu na Internetu mnoho a materiál nemusíte pracně shánět, prostě si jej objednáte a dovezou jej přepravní službou, nebo si jej odvezete sami na přívěsném vozíku. Tímto způsobem se dají poměrně snadno vyrábět hlavně jednoduché sestavy, např. noční stolek, komoda, konferenční stolek či jídelní stůl v kuchyni. Možná zvládnete i psací stůl, ale rádi bychom vám připomněli další možnost, a tou je knihovna od země až ke stropu.

dřevěný materiál

Vlastně to nemusí být přímo knihovna, může jít o otevřený nábytek – soustavu polic, sestavených do jednotlivých fochů, oddělených svislými přepážkami na různé oddíly, v nichž můžete mít uložené dekorační předměty, květiny, elektroniku (Hi-Fi), a můžete to vše doplnit třeba akváriem.

Palety – jistou možností, která se nabízí současným kutilům, je nábytek z palet. Ty se zhotovují z velmi kvalitních a proschlých kusů dřeva a objevíte mezi nimi někdy i skutečné skvosty, např. z exotických dřevin. Takový nábytek bude nejen unikátní, ale i vzhledově zajímavý a atraktivní.

Palety poskytují poměrně široký záběr možností, jak je tvarovat i spojovat, hodí se zejména pro výrobu postelí, sedacích souprav, konferenčních stolků a křesel, mnohdy stačí jen palety k sobě přišroubovat a vhodně je povrchově upravit. Z palet se dá také vyrobit zahradní terasa, např. před dřevostavbou či mobilním domem, a zajímavě vypadají i balkonové či zahradní truhlíky.

Bydlete pohodlně

Náš den dělíme na dobu strávenou v práci a dobu strávenou doma. Tu pracovní část trávíme na pracovišti a většinou nemáme moc možností, jak si pracovní prostředí upravit podle svého. Oproti tomu ta část dne, kterou trávíme v našich domovech, tam bychom rozhodně neměli ze svých představ slevovat. Útulný domov je snem mnoha z nás.

V momentě, kdy získáme svoje vlastní bydlení, jsme postaveni před řadu rozhodnutí. Pokud získáme již zařízený byt, je možná jednodušší se rozhodnou, co si v bytě nechat a co vyhodit. Začínáme-li v prázdném bytě, je složitější si představit, jak byt zařídit. A ještě složitější je, pokud máme k dispozici byt, který potřebuje rekonstrukci. Víte, co a jak by se dalo zbourat, posunout příčky, zmodernizovat?

architekt

Tady jsme většinou bezradní a nastává pravý čas, poradit se s někým, kdo má s bytovým designem zkušenosti, má v rukávu různá esa na vylepšení našeho bydlení. Jste-li z Prahy můžete zkusit designové studio praha https://bydesign.cz. Bytový designer po pečlivém přeměření vašeho bytu navrhne úpravy na maximální zvětšení prostoru, navrhne vhodný nábytek, ale poradí vám i v rozmístění světel a další řadu nejrůznějších drobnosti, které vaše bydlení promění v kouzelné místo, kde se budete rádi vracet. Studio spolupracuje s řadou odborníků, jako elektrikáři, stolaři, malíři, a pokud budete chtít, zařídí vše v podstatě jako jsou domy na klíč, tak dostanete byt na klíč.

architekt

Máte malý byt a potřebujete vhodně rozvrhnout prostor, abyste neměli pocit, že žijete jako sardinky? Designer určitě už podobný byt řešil a najde vhodné řešení i pro vás. Ušetří místo, přidá vzdušnost. Někdy stačí maličkosti a dějí se optické zázraky. Odstěhovaly se od vás již dospělé děti a plánujete upravit si byt pro nově vzniklé podmínky? I pro vás bude bytový designer jednoznačným přínosem, který vám již dopředu připraví bydlení na pohodlné stáří.

A přesto ne!

A přesto, když jste přišli se žádosti o poskytnutí úvěru, řekli ne? Jak je to možné, ptáte se sami sebe? Ano, může se to stát, může se to klidně stát, v tom případě, že máte záznam v bankovním, či nebankovním registru. V tom případě jste na dlouhou dobu zatracený, mnohdy může být záznam i po dobu pěti let! Co teď, co dělat, když finance opravdu potřebujete, potřebujete nakoupit materiál, investovat do rozvoje technologií, nebo IT techniky? Hodit všechno za hlavu a nechat věci, jak jsou? hypotéky pro podnikatelePokud jste podnikatel, moc dobře víte, že čekat se v žádném případě nevyplatí. Konkurence vás mezitím předběhne https://svetaplikaci.tyden.cz/oneplus-predbehne-apple-novy-top-model-dostane-ctecku-otisku-displeji/ o mílové kroky dopředu a vy už jen stěží nastoupíte do ujíždějícího vlaku! Vždy ovšem existuje řešení, které je rychlé, chytré a dokonalé po všech stránkách a ve všech směrech! Takové hypotéky bez registru, to je to pravé! Ptáte se kde je získat? Ptáte se, na koho se můžete obrátit? Vždy pouze a jenom na prověřený subjekt na trhu. Leckdy můžete získat vynikající referenci od známých, či od kamarádů. To je potom dobrá rada k nezaplacení a jděte do toho! Pokud nikoho takového nemáte, nebo na něj jednoduše nenarazíte, máme pro všechny dokonalý a seriózní tip!finanční tíseň
Česká nebankovní společnost, která pouze neslibuje, ale světe div se, opravdu půjčuje! A to za rozumný úrok, na dlouhou dobu a bez všech možných podmínek! Líbí se vám taková nabídka? Tak to je fajn, protože v případě zájmu, můžete mít finance na účtu klidně hned zítra. Stačí vlastnit nemovitost, nebo se domluvit se třetí osobou, která vám poskytne ručení vlastním majetkem. Rodiče, nebo prarodiče jistě rádi pomohou, když se dozví, že jde o dobrou věc! Zeptejte se nás na všechno, co vás zajímá! Stačí rychlý kontakt, rádi přijedeme na místo a upřesníme otázky, či případné nejasnosti. Bylo by také dobré vědět, že se o nic nemusíte starat. Zajistíme, jak odhad nemovitosti, tak vklady na Katastrální úřad.