Rubrika: Výrobky

Stylové dárky pro muže

Stylové dárky pro muže

Pokud přemýšlíte, co pořídit vašemu příteli, manželovi, kamarádovi nebo jakémukoli muži, popřemýšlejte nejprve nad tím, co rád dělá, jaké má koníčky a co by asi tak ocenil.

1. Dárky pro sportovce

Sportovci a sportovně založení muži většinou ocení něco, co se týká jejich koníčku. Pokud si nejste jistí výběrem kvalitního oblečení na sport, pak se klidně zaměřte na dárkové poukazy na oblečení, popřípadě na doplňky stravy pro sportovce, aby si mohl vybrat sám. Stejně tak můžete darovat i zážitek v třeba v podobě skoku s padákem či víkendový pobyt v horách.

knihy

2. Dárky pro gurmány

Má obdarovávaný rád jídlo? Pak máte vcelku vyhráno protože na trhu je takové množství gurmánských potravin, že nemůžete mít problém něco sehnat. Můžete darovat třeba luxusní paštiky, sýry, salámy, nebo třeba box plný luxusních potravin, který si musí dotyčný sám otevřít páčidlem. Další možností je zájezd pro milovníky jídla do zahraničí. Třeba francouzská kuchyně je velice chutná. Pokud nejen rád jí ale také rád vaří, pak je dobrou variantou poukaz na kurz vaření u šéfkuchaře.

dárky

3. Dárky pro milovníky přírody

Muži milující přírodu bývají poměrně skromní a částečně se jejich přání budou shodovat i se sportovně založenými, především co se oblečení týče. Pro milovníky dřeva jsou vhodné dřevěné doplňky, jako třeba dřevěné hodinky https://www.robswood.cz/, které jim i v práci budou připomínat jejich milovanou přírodu a dřevo. Možná ocení i potřeby pro kempování nebo třeba doma vyrobené poukazy na společný výlet někam, kde to miluje. Stejně jako u sportovců můžete pořídit i poukaz na specifickou stravu, protože tyčinky a různé drobné svačinky se samozřejmě hodí i do přírody.

4. Dárky pro knihomoly

A tady je to asi nejsnažší. Stačí vědět jaké knihy čte, jakého žánru se drží a podle toho jít nakupovat. Pro pokrokové čtenáře, kteří se nebojí techniky jsou vhodné i technické vymoženosti jako je čtečka knih, kterou můžou mít neustále u sebe.

Elektrárny

Elektrárny

Lidská civilizace potřebuje ke svému přežití spoustu energie. Elektrické energie. A aby lidé měli elektrickou energii, museli se postavit elektrárny.

První elektrárny byly vodní. Jsou to velice ekologická zařízení, protože stačí proud vody, který stéká jako vodopád z kopce, roztáčí turbíny a ty převedou mechanický pohyb na elektrickou energii. V české republice najdeme pár vodních elektráren na Vltavě, Labi, Dyji a Ohři. Nemáme vysoké hory, po kterých by přirozeně tekla voda a mohli bychom pod kopcem postavit elektrárnu, a proto se využívají přehrady a elektrárny jsou v přehradních hrázích.

elektrárna

Dalším typem elektráren jsou elektrárny tepelné. Tyto elektrárny potřebují k výrobě elektrické energie spalovat uhlí, ale pod tepelné elektrárny spadají i jaderné elektrárny. Tepelné elektrárny, které spalují uhlí se již pomalu kvůli ekologii přestávají využívat. Zato jaderné elektrárny, které máme v České republice v Dukovanech a Temelíně, tady by se měla přesunout pozornost lidstva, protože i když po reakci v reaktoru zůstávají uranové tyče, které je třeba přísným způsobem uskladňovat, stále je celý proces ekologičtější než tepelná elektrárny.

elektrárna

Zvláštními typy elektráren jsou ty, které využívají pouze přírodní živly, a to vítr a slunce. Větrné elektrárny najdeme na každém větším kopci, kde je zaručené, že tam vanou správné větry. Nejvíce jich najdeme na Ústecku. A hitem poslední doby jsou fotovoltaické elektrárny Plzeň, které využívají sluneční záření. Považují se za nejekologičtější, a dokonce se plánuje, že všechny novostavby od určitého roku stavby budou muset mít střechu z fotovoltaických panelů. Bez elektrické energie by lidstvo možná přežilo, ale dovedete si představit svět bez všech přístrojů, nejen mobilů, což vás napadne možná jako první, ale i vařiče, pračky, myčky, televize, rádio atd?

Co budete potřebovat z bazénového příslušenství

Co budete potřebovat z bazénového příslušenství

Máte-li v plánu mít na zahradě nadzemní bazén, cenově dostupný, řekněme o průměru něco mezi třemi a čtyřmi metry, měli byste začít úpravou terénu a pokládkou geotextilní fólie, která chrání dno nádrže před mechanickým poškozením.

V další fázi již budete nádrž připravovat do provozu a napouštět vodou a bude nutné mít při ruce desinfekční prostředky (chlorovou nebo bezchlorovou chemii) a také filtraci. K desinfekci vody budete potřebovat tester pro měření pH vody a přípravky, které optimalizují její tvrdost. Může se hodit i dávkovací plovák na chlorové tablety, případně solinátor pro chlorování vody pomocí elektrolytického rozkladu slané vody. A pokud se rozhodnete dát přednost chemii bez chlóru, můžete jít cestou aktivního kyslíku (ozonizátoru s tvorbou ozónu, peroxidu vodíku a stříbra (dusičnanu stříbrného). Jistou možností je také využití UV lampy.

venkovní bazén

Co se týče bazénové filtrace, ta je u malých nádrží na bázi papírových vložek (kartuší), a u větších bazénů jde o filtraci s filtračním pískem nebo zeolitem. Srdcem filtrace je vždy čerpadlo s patřičným výkonem a s možností připojení bazénového vysavače, případně dalšího příslušenství. Filtrování vody je nezbytné k odstranění mechanických nečistot, jako je prach, drobné listy trav, odumřelá pokožka, vlasy, chlupy apod. Některé nečistoty však i přes výkonnou filtraci dopadají na dno a odtud se odstraňují bazénovými vysavači. U malých bazénů vystačíte s docela obyčejným ručním vysavačem.

napouštění vody

Pro provoz bazénu jsou důležité i hladinové zakrývací plachty, protože snižují vypařování vody a její ochlazování, což má přínos hlavně z ekonomického hlediska. Zároveň brání spadu nečistot na hladinu, čímž zas snižují frekvenci provozu filtračního zařízení a nasazování desinfekčních prostředků pro udržení potřebné jakosti vody. Zapomínat byste neměli u nadzemních bazénů z příslušenství chlorito.cz také na schůdky, které usnadňují vstup do vody.

Za dioptrické brýle už se nemusíte stydět

Za dioptrické brýle už se nemusíte stydět

Populace má čím dál častěji nějaké oční vady a tak čím dál více lidí nosí brýle. Někteří jsou za ně rádi, jiní je nenávidí a vyhledávají různé operace, které by je dioptrických brýlí zbavili. Jiní si zase pořizují brýle s normálními sklíčky, aby je mohli nosit jako doplněk nebo protože jim prostě sluší. Nezáleží na tom, do které skupiny patříte vy, ale je dobré vědět, že je spousta možností, jak o brýle pečovat a nezničit si je. Obzvlášť u dětí bývá problém s tím, že si je často zlomí při hrách nebo ve škole, když vymýšlí vylomeniny se svými spolužáky.

pánské dioptrické brýle

Dříve byli dioptrické brýle těm co je nosily spíše na obtíž. Dětem s brýlemi se ostatní děti často smály a vymýšleli jim různé přezdívky. Ačkoliv to nebylo hezké, nebylo divu, protože na výběr bylo z pár druhů obrouček a skel a ty neslušely snad nikomu. Naštěstí se však doba změnila a teď se brýle, ať už dioptrické nebo obyčejné často nosí jako módní doplněk. Dá se vybírat z nekonečně mnoho tvarů, barev a velikostí skel. Každý si tak najde to, co mu nejvíce sluší a nejvíce odpovídá jeho stylu.

dioptrické brýle

Udělejte tedy ze svých brýlí svou přednost. Naučte se nosit je s elegancí a stylem a sami uvidíte, že vás nebude tolik trápit, že váš zrak není stoprocentní. Navíc se dnes vyrábějí i pouzdra na dioptrické brýle, která vypadají opravdu dobře a dají se nosit v kabelce nebo třeba vozit v autě. Nemusíte mít tedy strach, že si je zlomíte nebo jinak poškodíte, pokud je zrovna nebudete mít na očích. Pokud jste se tedy doteď za své brýle styděli, je na čase si je začít užívat.

Pokud máte zrak dobrý a chcete nosit brýle, pouvažujte o kvalitních slunečních brýlích, které vám budou slušet a udělají parádu. Nestojí za to zbytečně si kazit zrak falešnými brýlemi. Ačkoliv nebudete nosit sluneční brýle celoročně, určitě svůj účel splní. A stejně jako na dioptrické brýle se dají koupit různé ochranné obaly, abyste si je nezničili, tak se nebojte si nějaký pořídit.

Ochutnejte meruňkovou marmeládu

Ochutnejte meruňkovou marmeládu

Biopotraviny

Biopotraviny začali být v dnešní době velký hit. A také to má svůj pádný důvod. Jak šla doba dopředu, kvalita potravin se velmi snížila. Určitě Vám to potvrdí lidé staršího věku, kteří zažili opravdu jen ty potraviny s vysokou kvalitou. Naše doba si s tím poradila po svém, začali se ve větší míře objevovat biopotraviny. Biopotraviny se od normálních potravin, co vidíme v obchodě liší tím, že biopotraviny jsou bez chemického postřiku a chemického ošetření, či podpoření růstu, jak bývá zvykem. Zkrátka je bez použití jakékoliv chemie, což jde chuťově dost znát.

Meruňky

V čem jsou biopotraviny lepší?

Biopotraviny jsou určitě lepší v kvalitě výrobku. Často můžeme najít i přesný původ, odkud biopotraviny pochází. Velký benefit vidím v tom, že již dnes, můžeme podporovat české podnikatele, v oblasti zemědělství, hospodářství a řeznictví. V dnešní době, se více a více rodin stravuje pouze biopotravinami, a pociťují velkou změnu, zejména v oblasti zdraví. A pevně věřím v to, že velká část lidí, ocení ruční domácí výrobu. Můžete například podpořit naši domácí výrobu potravin.

Bio zelenina

Meruňková marmeláda

Ano, čtete dobře, meruňková marmeláda je můj nejoblíbenější produkt, z našich biopotravin. A proč? Určitě proto, že jsem milovník meruněk, obzvlášť těch domácích. Marmeláda je výhodná v tom, že se dá využít na nespočet způsobu. Marmeládu si můžeme dát na pečivo, nebo přidat do buchet a koláčů. Jistě je oceníte i v ovocných knedlících. Naše marmeláda je skvělá v tom, že neobsahuje přebytečný cukr, protože meruňky jsou sami o sobě dost sladké, tak marmeláda nepotřebuje tolik cukru. Jediná nevýhoda biopotravin je v tom, že mají kratší dobu trvanlivosti, proto doporučujeme, tento meruňkový džem, zkonzumovat do čtyř týdnů od otevření. Bio meruňkovou marmeládu Eshop.koldokol, nebo jinak řečeno, bioládu, naleznete zde, na našem eshopu. Avšak, pokud nejste milovníci meruněk jako já, máme širokou nabídku, jiných příchutí našich džemů nebo jiný bio sortiment.

Začíná ta správná doba k objednávce kvalitní zahradní pergoly!

Začíná ta správná doba k objednávce kvalitní zahradní pergoly!

Začíná ta správná doba k objednávce kvalitní zahradní pergoly!

Právě nastal ten pravý čas objednat si pergolu na zahradu tak, abyste na jaře, když vysvitne první sluníčko a oblaží vás první sluneční paprsky, mohli užívat teplého počasí do sytosti ukryti pod stříškou vaší nové pergoly. Stejně tak jako pergolu, si můžete u nás objednávat již nyní i zahradní luxusní altány.

Jde jen o to, k jakému účelu budete pergolu nebo altánek používat. Pro pergoly vám nabízíme různé možnosti, a to – buď s připevněním ke zdi domu, to když se nechcete příliš vzdalovat z vašeho obývacího pokoje a stačí vám jen překročit práh a být schováni v příjemném stínu pergoly, a přitom být na čerstvém vzduchu. Anebo je možné si zahradní pergolu postavit samostatně a je na vás, jaké místo na vaší zahradě k tomuto účelu zvolíte.

dřevěná pergola

Pastva pro oči i pro duši …

Zahradní pergoly lákají nejen příslušníky vaší zahrady, ale i drobný hmyz a motýly, protože si ji můžete nechat obrůst krásnými kvetoucími popínavkami, které lákají nádherné křehké motýly a vy je tam můžete sledovat se zatajeným dechem. Neboť motýlů v naší přírodě, bohužel, ubývá a vy můžete být těmi, kteří jim nabídnou životadárné živiny v podobě zlatého nektaru v dlouhých a úzkých trubkách květů.

motýl na zahradě

Příroda to tak zařídila, aby zbyla potrava pro každého živočicha. Sosáček motýlků je právě uzpůsoben pro sběr výživné šťávy v těchto dlouhých úzkých trubkách, kam se nedostanou čmeláci ani včelky. Vhodným porostem pergoly může proto být i zimolez, který zvláště v podvečer nádherné voní.

Pergola jako oáza klidu a pohody!

Pod pergolou se vám bude sedět výtečně, protože budete moci dýchat čerstvý vzduch a sdílet chvilky blaha a volna se svou rodinou obklopeni vůní květin při pohledu na poletující něžnou krásu motýlů.

Dřevěné pergoly můžete zakoupit již nyní se zimní slevou, a přitom je vám dodáme v jarních měsících anebo kdy si sami budete přát.

Domácí bar pro každého

Domácí bar pro každého

Pokud patříte mezi oblíbené lidi, jejichž víkendy jsou plné bujarých večírků, z nichž se většina koná právě u vás doma, poté nesmíte zapomínat na pořádné vybavení, které vám pořádání večírků nejen usnadní, ale také díky tomu zazáříte jako dokonalý hostitel.

police plné alkoholu

Perfektně vybavený bar

Krásný bar Brousilova.cz, u kterého se lidé pohodlně posadí ke skleničce něčeho dobrého a pustí se do řeči právě u vás doma musí být správně vybavený. Mezi základní výbavu patří stojany na víno, kam umístíte nejlepší kousky ze své sbírky. Dále pak kbelíky s ledem, v nichž se bude chladit lahodné šampaňské. Ideální volbou jsou kbelíky nerezové. Vývrtky na víno a otvíráky na pivo jsou neodmyslitelnou samozřejmostí. Můžete investovat do kombinovaného číšnického nože, který nabízí vývrtku, otvírák a nožík na ovoce v jednom. Nezapomínejte na šikovné pomocníky, jimiž jsou třeba i dlouhé lžíce na míchání koktejlů, odměrky na odlití správného množství alkoholu, kleště na led a správný šejkr. Nezapomínejte na pípu, protože na pořádném večírku teče pivo proudem.

Nádobí k servírování

Správný hostitel je vždy připraven a má dostatek nádobí. Dezertní talířky pro případ oslavy narozenin. Talíře na grilování. Sklenice na víno, šampaňské, whisky, štamprle na tvrdý alkohol, sklenice na nealko a vysoké poháry na koktejly, krígly na pivo a hlavně podtácky – nechcete-li neustále drhnout stůl.

Zásobujte se

V zásobě správného hostitele nikdy nedojdou ubrousky, ať už na utření úst, rukou, nebo politého nábytku. Dále pak mějte vždy po ruce zapalovač, nůžky, lékárničku, mentolky a osvěžovač vzduchu. Pokud už jste uspořádali pár bujarých večírků, pochopíte, k čemu všemu se tyto nezbytnosti mohou hodit.

sud s výčepem

Alko i nealko

Vždy je lepší mít doma zásobu dobrého alkoholu, i nealkoholických nápojů. Lepší když zůstane, než když chybí. Sudy piva a stáčené víno však kupujte maximálně den, dva před zahájením večírku.

A především nezapomínejte nakupovat pouze kvalitní vybavení, ať nenastane trapný moment, kdy se vývrtka zlomí při otevírání vína. Kvalitní nerezové vybavení a nádobí seženete například na ověřeném e-shopu ZACK shop.

Jaké reklamní předměty se budou líbit a proč byste je vlastně měli mít i vy?

Máte firmu a potřebujete si nechat natisknout nějaké reklamní předměty? Jistě je to dobrá volba. Co se hodí rozdávat a jak předměty vybrat?

Jaké reklamní předměty se budou líbit a proč byste je vlastně měli mít i vy?

Máte firmu ale soustředíte se spíše na reklamu na internetu, sociálních sítích nebo v rádiu? Pokud ale chcete vzbudit zájem u širšího okolí, nebo třeba jen chcete poděkovat svým zaměstnancům, dodavatelům a partnerům, určitě by vám neměli v zásobě chybět ani reklamní předměty. Vlastně cokoliv, co si necháte potisknout logem své firmy, se dá použít, ale zase se neunáhlujte a vybírejte předměty obezřetně. Chcete potěšit a udělat co nejlepší dojem? Kdo by nechtěl, že? Co mezi reklamními předměty vede a jsou i propisky stále v kurzu?

reklamní plastové propisky

Kde a kdy?

U reklamních předmětů máte docela volné ruce a můžete si tuto formu reklamy přizpůsobit sobě. Některé firmy pořádají nejrůznější promo akce, někdo se soustředí na stálé zákazníky, někdo na to jde přes děti a pořádá nejrůznější akce u příležitosti oslav dětského dne. Když už na nějakou akci lidi pozvete, firmu zpropagujete skvěle tak, že na akci budete rozdávat příchozím reklamní předměty. Stejně tak lze odměnit zákazníky za nákup, oslovit se ale můžete snažit i úplně náhodné kolemjdoucí třeba v obchodním centru a připravit si můžete i různé dárkové a upomínkové balíčky právě s natisknutými reklamními předměty své firmy. Dělá se to běžně a často, má to totiž svůj význam.

Reklama je důležitá, podvědomí o firmě a dojem jsou nezbytné. Můžete zvolit jakoukoliv reklamu, ale malý dárek jako poděkování nebo upoutávka, to nemůže zklamat. Navíc do drobných předmětů ani příliš nemusíte investovat, navíc třeba propiska najde své uplatnění všude. Schválně, kolik máte doma propisek? A kolik z nich je propisek reklamních, tedy s logem nějaké firmy? Bude jich hodně, že? Tato metoda prostě v reklamě funguje.

vyberte si propisky

To si zapište!

Reklamní plastové propisky můžete vybrat v jakékoliv barvě, stačí pak jen zvolit vhodný potisk, ten se bez loga a názvu firmu neobejde, další informace, například kontakty, tam pak mohou být také. Plastové propisky se hodí mít vždy, mohou být věnovány kdykoliv, určitě ale můžete hledat i jinou variantu. Kovové propisky, propisky v elegantním pouzdře, ty pak můžete použít jako luxusnější dárek pro vážené partnery či zákazníky. Žádná propiska není jen propiska, jde o věc, kterou denně potřebujeme všichni a prostě se neztratí. Jen tak ji neodložíme.

Jestliže máte svou firmu, měli byste mít i své vlastní reklamní předměty, které vám pomohou nejen s tím, získat si nové zákazníky.

Turistika – pohybová aktivita pro každého!

Turistika – pohybová aktivita pro každého!

Jen málokterý sport je tak nenáročný na pohybovou zdatnost, kondici či vybavení, jakým je právě turistika. Není totiž nutné hned zdolávat nejvyšší vrcholy hor či se strachovat na nebezpečných ferratách. Turistika má mnoho podob a nikdo nestanovuje, které se ten či onen musí oddávat. Letošní sklonek podzimu nám nabízí výjimečně vysoké teploty, které přímo vybízí obout outdoorové boty a vyrazit někam do přírody. I když je počasí v nížinách příznivé, ve vyšších nadmořských výškách už je sem tam k vidění sněhová pokrývka.

žena na horách

Ta se sice ještě neudrží, ale ranní teploty pod bodem mrazu můžou nepříjemně překvapit nejednoho zkušeného horala. Pokud tedy neplánujete jen lehkou procházku, ale rovnou se chcete vydat do našich či zahraničních hor, nejprve se informujte o aktuální předpovědi. Oblečení je totiž potřeba přizpůsobit počasí, které zde panuje. Zdá se vám to jako samozřejmost? Možná byste byli sami překvapeni, jak tuto skutečnost řada lidí podceňuje. Do hor se vydávají lidé v neadekvátním oblečení a obuvi a záchranáři mají mnohdy plné ruce práce.

Kvalitní vybavení nejenom do hor

Kvalitní oblečení a obuv se samozřejmě netýká pouze vysokohorských tras, k podchlazení může dojít i v daleko nižších nadzemních výškách. Zatímco v letních měsících je turistika k oblečení poněkud nenáročná, na podzim a v zimě je tomu přesně naopak. Základ tvoří funkční vrstva, která odvádí přebytečný pot od těla. Po ní by mělo následovat termoprádlo, které udrží tělo v teple i v sychravém počasí. Na to pak přijde poslední vrstva, která by vás měla ochránit před deštěm, sněhem či nepříjemným větrem.

holky na výletě

Neméně důležitá je i kvalitní obuv, která udrží chodidlo v suchu a teple. Turistická obuv má navíc speciálně upravený vzorek, který zabraňuje uklouznutí na mnohdy nezpevněném a kluzkém terénu. Volnočasová obuv v případě turistiky je skutečně špatnou a mnohdy i neuváženou volbou.

Zařizujeme vlastní autodílnu značka levně a ekologicky

Zařizujeme vlastní autodílnu značka levně a ekologicky

Patříte mezi zkušené profesionály nebo se opravě a servisu automobilů věnujete jen ve volných chvílích? V obou případech je možná ten správný čas pro otevření vlastního autodílny, kde se budete moci naplno věnovat svému koníčku. V první řadě je ale zapotřebí si uvědomit, že pořízení vlastního autoservisu vyžaduje nemalou investici, která se ale v konečné míře může vyplatit. Požadavky zákazníků se navíc rok od roku zvyšují a v boji s konkurencí může pomoci právě nákladná investice do vybavení, které urychlí práci a zkvalitní služby autoservisu.

Kontrola podvozku

Vše začíná u výběru vhodného místa

Autoservis představuje špinavý a hlučný provoz, proto se doporučuje provozovnu zřizovat na místech, které jsou v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov. Případné spory se sousedy by asi novému autoservisu příliš neprospěly. V blízkosti by také nemělo být příliš mnoho autoservisů, které by mohly znamenat konkurenci. A v neposlední řadě vybírejte místo, které zajistí dostatek parkovacích míst v bezprostřední blízkosti autoservisu.

Autoservis by měl být zřízen v prostorech, které byly zkolaudovány za podobným účelem dle platného stavebního zákona. Tudíž by měly splňovat veškeré stavební, bezpečnostní a hygienické normy.

Oprava automobilu

Vybavení autodílny

Vybavení už zákon nijak neupravuje a je tedy na vlastním uvážení majitele autodílny. Základní vybavení asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Patří sem nazouváky, hydraulický zvedák, náhradní díly, ruční nářadí nebo třeba válcová fréza I-nastroje. Existuje ale vybavení, které není v autodílnách tak běžné, ale jejím pořízením je možné výrazně zkvalitnit nabízené služby autoservisu. Patří sem například olejové hospodářství, plnička kapalin, startovací vozík atd.

Při zařizování je dobré nepodceňovat ani ekologické standardy, kterým podléhá každá provozovna.