Rubrika: Výrobky

Uzavíratelný zip sáček v batohu na cestách

Uzavíratelný zip sáček se stal pro některé z nás věrným průvodcem na cestách. Využíváme jej z několika důvodů, pojďme si je zde připomenout a naznačit i ostatním, proč dát přednost právě tomuto řešení:

Ze sáčku nic neunikne – bude-li sáček umístěn v zavazadle tak, abyste jej ničím nepropíchli, bezpečně udrží uvnitř jakýkoli pevný, tekutý či polotekutý obsah. Uzavírací mechanismus je naprosto spolehlivý, a spíše sáček nedopatřením roztrhnete, než aby uzávěr sám od sebe povolil. Vložte naplněný sáček do plastové dózy s víkem, přičemž uvnitř dózy může být i sáčků více, aniž by se navzájem poškodily, a dóza spolu se sáčky poskytne uloženým věcem naprosté bezpečí.

horská turistika

Rajčata, jahody, rybí salát a romadúr – kdybychom tyto potraviny umístili do jedné velké plastové dózy a oddělili je mezi sebou pouze plastovou přihrádkou, budou se navzájem kontaminovat svými pachy a nakonec ani jedna z nich nebude poživatelná. Se zip sáčky to však snadno vyřešíte, dovnitř dózy umístíte každou potravinu zvlášť do uzavíratelného zip sáčku a budete mít jistotu, že jahody budou chutnat jako jahody a rybí salát jako rybí salát. Pamatujte pouze na to, abyste příliš dlouho neskladovali svačinu v teple, aby se vám cestou nezkazila, což platí zejména pro vejce, majonézu a mléčné výrobky.

zimní turistika

Rezervní sáčky – v cestovním zavazadle mohou být rezervní sáčky umístěné v jedné z bočních kapes. Nezaberou tu téměř žádné místo, jsou lehoučké a dobře skladné. Rozhodně vám několik prázdných sáčků nezatíží batoh natolik, že byste to pocítili na svých bedrech.

Sáčky na odpadky a špinavé oblečení – do sáčků není nutné ukládat pouze čisté předměty, mohou vám na cestách posloužit jako úložiště „jaderného odpadu“. Tím souhrnně přezdíváme cokoli, co zapáchá a mohlo by kontaminovat okolní předměty, a co zároveň nemůžete jen tak vyhodit volně do přírody. Například propocené ponožky při turistice, na celodenní túře po horách se jich běžně mění i několik párů a jistě byste nechtěli, aby vám okořenily v batohu vaší svačinu.

Písek pro děti

Říkala jsem si, že až budu mít malé dítě, tak samozřejmě pro své dítě budu chtít vždycky jenom to nejlepší. A to včetně například dětského dřevěného pískoviště. Protože si taky vzpomínám na ty časy, když jsem byla malá a měla jsem sourozence, a to malého bratra, se kterým jsem si velice často hrála, protože jsme taky věkové měli k sobě blízko, protože já jsem byla pouze o rok a půl starší než můj bratr. Takže jsme se taky spolu vyhráli. A měli jsme dokonce taky hračky dohromady, takže jsme je vůbec nerozdělovaly na holčičí anebo klučičí hračky. Co nám ale doma chybělo, tak to bylo dětské dřevěné pískoviště.

Děti si rády hrají.

Byly nám asi tři roky, když nám maminka říkala, abychom si šli někam hrát. Tohle si samozřejmě nepamatuji, ale vzpomínám si na to z maminčina vyprávění. Prý jsme jako děti stále hledali nějaké pískoviště, a tak jsme klidně lezly na stavby, kde byly hroudy písku. Protože to byla z vesnice, kde jsme se všichni znali, tak to tak moc nevadilo, ale spíše vadilo to, že jsme utíkali. Byli jsme totiž hodně utíkavé a divoké děti, jak nám říkala maminka. Takže nakonec to dopadlo tak, že nám potom za půl roku maminka s tatínkem pořídili krásné dětské dřevěné pískoviště a musím uznat, že dřevěné pískoviště opravdu perfektní.

Hřiště děti milují.

Navíc taky to pískoviště mělo takovou střechu, že se třeba na večer anebo před deštěm dalo zakrýt, takže bylo to nejenom hygienické z důvodu toho, že tam nechodily kočky dělat svou potřebu, ale taky tam vůbec nenapršelo, takže písek byl stále suchý a taky hlavně byl čistý. A musím uznat, že dřevěné pískoviště taky doporučuji vám, protože vypadá stylově a později z toho taky můžete udělat třeba nějakou lavičku na příjemné posezení. Myslím si, že ale v dnešní době je zcela už normální, že lidé mají na zahradě pro své děti dřevěné pískoviště Detskahriste.cz, které je mezi dětmi velmi oblíbené.

Pijte stylově

Víte, jaký alkoholický nápoj je u nás opravdu oblíbený? Není to jen pivo. Víno za pivem příliš nezaostává, a řadí se na přední příčky v oblíbenosti. Ať už máte rádi bílé, červené nebo růžové, určitě si jej nenalijete do pivní sklenice. I pití alkoholu má nějakou svoji kulturu, a když ji dodržíte, bude vám ta sklenička o něco víc chutnat, to je jisté. Určitě jste si už někdy všimli, že třeba pivo vám ze skleněného hrnku prostě chutnat nebude. Stejně tak je tomu u vína.

červené víno

Dáte si skleničku?
Pokud máte rádi červené víno, můžete si dát některou z jeho mnoha odrůd, které se u nás dají koupit. Na tom, jaký druh vám nejvíce chutná, zase tolik nezáleží. Jde jen o to, abyste si skleničku vychutnali v klidu a naplno si užili chuť vína, které jste si nalili. Máte ho do čeho nalít? Skleněné výrobky na denní používání je často potřeba doplňovat, protože častým používáním se snadno rozbijí. A sklenice na víno na tom nejsou jinak. Zpravidla jsou vyrobeny tak, že jejich okraje bývají tenčí, a z toho důvodu je sklenice opravdu tenkrát a náchylnější k poškození až k úplnému rozbití. Chybí nějaká ta sklenice doma i vám?

červené víno

Skleničky na červené víno máme tradičně s širokým hrdlem, a to jak obyčejné, tak moderní s velkým objemem. Najdete u nás broušené kousky, které ozdobí nejdou vitrínu, ale i zcela obyčejné kousky na denní používání. Můžete si vybrat i skleničky s potiskem, s pískováním nebo v barevných kombinacích. Co se týče skleněných produktů, u nás najdete opravdu obrovský výběr. Doplnit u nás tak můžete nejen sklenice na víno, ale i na pivo, nebo klidně obyčejné sklenice nebo hrnky. Na přání vám můžeme na různé výrobky pískováním vyrobit nápis, a získáte tak krásný dárek nebo upomínkový předmět.

Skleničky jsou sice k dostání téměř všude, ale víte, jak jsou na tom s kvalitou? U nás najdete sklo od nejlepších výrobců.

Stylové dárky pro muže

Stylové dárky pro muže

Pokud přemýšlíte, co pořídit vašemu příteli, manželovi, kamarádovi nebo jakémukoli muži, popřemýšlejte nejprve nad tím, co rád dělá, jaké má koníčky a co by asi tak ocenil.

1. Dárky pro sportovce

Sportovci a sportovně založení muži většinou ocení něco, co se týká jejich koníčku. Pokud si nejste jistí výběrem kvalitního oblečení na sport, pak se klidně zaměřte na dárkové poukazy na oblečení, popřípadě na doplňky stravy pro sportovce, aby si mohl vybrat sám. Stejně tak můžete darovat i zážitek v třeba v podobě skoku s padákem či víkendový pobyt v horách.

knihy

2. Dárky pro gurmány

Má obdarovávaný rád jídlo? Pak máte vcelku vyhráno protože na trhu je takové množství gurmánských potravin, že nemůžete mít problém něco sehnat. Můžete darovat třeba luxusní paštiky, sýry, salámy, nebo třeba box plný luxusních potravin, který si musí dotyčný sám otevřít páčidlem. Další možností je zájezd pro milovníky jídla do zahraničí. Třeba francouzská kuchyně je velice chutná. Pokud nejen rád jí ale také rád vaří, pak je dobrou variantou poukaz na kurz vaření u šéfkuchaře.

dárky

3. Dárky pro milovníky přírody

Muži milující přírodu bývají poměrně skromní a částečně se jejich přání budou shodovat i se sportovně založenými, především co se oblečení týče. Pro milovníky dřeva jsou vhodné dřevěné doplňky, jako třeba dřevěné hodinky https://www.robswood.cz/, které jim i v práci budou připomínat jejich milovanou přírodu a dřevo. Možná ocení i potřeby pro kempování nebo třeba doma vyrobené poukazy na společný výlet někam, kde to miluje. Stejně jako u sportovců můžete pořídit i poukaz na specifickou stravu, protože tyčinky a různé drobné svačinky se samozřejmě hodí i do přírody.

4. Dárky pro knihomoly

A tady je to asi nejsnažší. Stačí vědět jaké knihy čte, jakého žánru se drží a podle toho jít nakupovat. Pro pokrokové čtenáře, kteří se nebojí techniky jsou vhodné i technické vymoženosti jako je čtečka knih, kterou můžou mít neustále u sebe.

Elektrárny

Elektrárny

Lidská civilizace potřebuje ke svému přežití spoustu energie. Elektrické energie. A aby lidé měli elektrickou energii, museli se postavit elektrárny.

První elektrárny byly vodní. Jsou to velice ekologická zařízení, protože stačí proud vody, který stéká jako vodopád z kopce, roztáčí turbíny a ty převedou mechanický pohyb na elektrickou energii. V české republice najdeme pár vodních elektráren na Vltavě, Labi, Dyji a Ohři. Nemáme vysoké hory, po kterých by přirozeně tekla voda a mohli bychom pod kopcem postavit elektrárnu, a proto se využívají přehrady a elektrárny jsou v přehradních hrázích.

elektrárna

Dalším typem elektráren jsou elektrárny tepelné. Tyto elektrárny potřebují k výrobě elektrické energie spalovat uhlí, ale pod tepelné elektrárny spadají i jaderné elektrárny. Tepelné elektrárny, které spalují uhlí se již pomalu kvůli ekologii přestávají využívat. Zato jaderné elektrárny, které máme v České republice v Dukovanech a Temelíně, tady by se měla přesunout pozornost lidstva, protože i když po reakci v reaktoru zůstávají uranové tyče, které je třeba přísným způsobem uskladňovat, stále je celý proces ekologičtější než tepelná elektrárny.

elektrárna

Zvláštními typy elektráren jsou ty, které využívají pouze přírodní živly, a to vítr a slunce. Větrné elektrárny najdeme na každém větším kopci, kde je zaručené, že tam vanou správné větry. Nejvíce jich najdeme na Ústecku. A hitem poslední doby jsou fotovoltaické elektrárny Plzeň, které využívají sluneční záření. Považují se za nejekologičtější, a dokonce se plánuje, že všechny novostavby od určitého roku stavby budou muset mít střechu z fotovoltaických panelů. Bez elektrické energie by lidstvo možná přežilo, ale dovedete si představit svět bez všech přístrojů, nejen mobilů, což vás napadne možná jako první, ale i vařiče, pračky, myčky, televize, rádio atd?

Co budete potřebovat z bazénového příslušenství

Co budete potřebovat z bazénového příslušenství

Máte-li v plánu mít na zahradě nadzemní bazén, cenově dostupný, řekněme o průměru něco mezi třemi a čtyřmi metry, měli byste začít úpravou terénu a pokládkou geotextilní fólie, která chrání dno nádrže před mechanickým poškozením.

V další fázi již budete nádrž připravovat do provozu a napouštět vodou a bude nutné mít při ruce desinfekční prostředky (chlorovou nebo bezchlorovou chemii) a také filtraci. K desinfekci vody budete potřebovat tester pro měření pH vody a přípravky, které optimalizují její tvrdost. Může se hodit i dávkovací plovák na chlorové tablety, případně solinátor pro chlorování vody pomocí elektrolytického rozkladu slané vody. A pokud se rozhodnete dát přednost chemii bez chlóru, můžete jít cestou aktivního kyslíku (ozonizátoru s tvorbou ozónu, peroxidu vodíku a stříbra (dusičnanu stříbrného). Jistou možností je také využití UV lampy.

venkovní bazén

Co se týče bazénové filtrace, ta je u malých nádrží na bázi papírových vložek (kartuší), a u větších bazénů jde o filtraci s filtračním pískem nebo zeolitem. Srdcem filtrace je vždy čerpadlo s patřičným výkonem a s možností připojení bazénového vysavače, případně dalšího příslušenství. Filtrování vody je nezbytné k odstranění mechanických nečistot, jako je prach, drobné listy trav, odumřelá pokožka, vlasy, chlupy apod. Některé nečistoty však i přes výkonnou filtraci dopadají na dno a odtud se odstraňují bazénovými vysavači. U malých bazénů vystačíte s docela obyčejným ručním vysavačem.

napouštění vody

Pro provoz bazénu jsou důležité i hladinové zakrývací plachty, protože snižují vypařování vody a její ochlazování, což má přínos hlavně z ekonomického hlediska. Zároveň brání spadu nečistot na hladinu, čímž zas snižují frekvenci provozu filtračního zařízení a nasazování desinfekčních prostředků pro udržení potřebné jakosti vody. Zapomínat byste neměli u nadzemních bazénů z příslušenství chlorito.cz také na schůdky, které usnadňují vstup do vody.

Za dioptrické brýle už se nemusíte stydět

Populace má čím dál častěji nějaké oční vady a tak čím dál více lidí nosí brýle. Někteří jsou za ně rádi, jiní je nenávidí a vyhledávají různé operace, které by je dioptrických brýlí zbavili. Jiní si zase pořizují brýle s normálními sklíčky, aby je mohli nosit jako doplněk nebo protože jim prostě sluší. Nezáleží na tom, do které skupiny patříte vy, ale je dobré vědět, že je spousta možností, jak o brýle pečovat a nezničit si je. Obzvlášť u dětí bývá problém s tím, že si je často zlomí při hrách nebo ve škole, když vymýšlí vylomeniny se svými spolužáky.

pánské dioptrické brýle

Dříve byli dioptrické brýle těm co je nosily spíše na obtíž. Dětem s brýlemi se ostatní děti často smály a vymýšleli jim různé přezdívky. Ačkoliv to nebylo hezké, nebylo divu, protože na výběr bylo z pár druhů obrouček a skel a ty neslušely snad nikomu. Naštěstí se však doba změnila a teď se brýle, ať už dioptrické nebo obyčejné často nosí jako módní doplněk. Dá se vybírat z nekonečně mnoho tvarů, barev a velikostí skel. Každý si tak najde to, co mu nejvíce sluší a nejvíce odpovídá jeho stylu.

dioptrické brýle

Udělejte tedy ze svých brýlí svou přednost. Naučte se nosit je s elegancí a stylem a sami uvidíte, že vás nebude tolik trápit, že váš zrak není stoprocentní. Navíc se dnes vyrábějí i pouzdra na dioptrické brýle, která vypadají opravdu dobře a dají se nosit v kabelce nebo třeba vozit v autě. Nemusíte mít tedy strach, že si je zlomíte nebo jinak poškodíte, pokud je zrovna nebudete mít na očích. Pokud jste se tedy doteď za své brýle styděli, je na čase si je začít užívat.

Pokud máte zrak dobrý a chcete nosit brýle, pouvažujte o kvalitních slunečních brýlích, které vám budou slušet a udělají parádu. Nestojí za to zbytečně si kazit zrak falešnými brýlemi. Ačkoliv nebudete nosit sluneční brýle celoročně, určitě svůj účel splní. A stejně jako na dioptrické brýle se dají koupit různé ochranné obaly, abyste si je nezničili, tak se nebojte si nějaký pořídit.

Ochutnejte meruňkovou marmeládu

Ochutnejte meruňkovou marmeládu

Biopotraviny

Biopotraviny začali být v dnešní době velký hit. A také to má svůj pádný důvod. Jak šla doba dopředu, kvalita potravin se velmi snížila. Určitě Vám to potvrdí lidé staršího věku, kteří zažili opravdu jen ty potraviny s vysokou kvalitou. Naše doba si s tím poradila po svém, začali se ve větší míře objevovat biopotraviny. Biopotraviny se od normálních potravin, co vidíme v obchodě liší tím, že biopotraviny jsou bez chemického postřiku a chemického ošetření, či podpoření růstu, jak bývá zvykem. Zkrátka je bez použití jakékoliv chemie, což jde chuťově dost znát.

Meruňky

V čem jsou biopotraviny lepší?

Biopotraviny jsou určitě lepší v kvalitě výrobku. Často můžeme najít i přesný původ, odkud biopotraviny pochází. Velký benefit vidím v tom, že již dnes, můžeme podporovat české podnikatele, v oblasti zemědělství, hospodářství a řeznictví. V dnešní době, se více a více rodin stravuje pouze biopotravinami, a pociťují velkou změnu, zejména v oblasti zdraví. A pevně věřím v to, že velká část lidí, ocení ruční domácí výrobu. Můžete například podpořit naši domácí výrobu potravin.

Bio zelenina

Meruňková marmeláda

Ano, čtete dobře, meruňková marmeláda je můj nejoblíbenější produkt, z našich biopotravin. A proč? Určitě proto, že jsem milovník meruněk, obzvlášť těch domácích. Marmeláda je výhodná v tom, že se dá využít na nespočet způsobu. Marmeládu si můžeme dát na pečivo, nebo přidat do buchet a koláčů. Jistě je oceníte i v ovocných knedlících. Naše marmeláda je skvělá v tom, že neobsahuje přebytečný cukr, protože meruňky jsou sami o sobě dost sladké, tak marmeláda nepotřebuje tolik cukru. Jediná nevýhoda biopotravin je v tom, že mají kratší dobu trvanlivosti, proto doporučujeme, tento meruňkový džem, zkonzumovat do čtyř týdnů od otevření. Bio meruňkovou marmeládu Eshop.koldokol, nebo jinak řečeno, bioládu, naleznete zde, na našem eshopu. Avšak, pokud nejste milovníci meruněk jako já, máme širokou nabídku, jiných příchutí našich džemů nebo jiný bio sortiment.

Začíná ta správná doba k objednávce kvalitní zahradní pergoly!

Začíná ta správná doba k objednávce kvalitní zahradní pergoly!

Začíná ta správná doba k objednávce kvalitní zahradní pergoly!

Právě nastal ten pravý čas objednat si pergolu na zahradu tak, abyste na jaře, když vysvitne první sluníčko a oblaží vás první sluneční paprsky, mohli užívat teplého počasí do sytosti ukryti pod stříškou vaší nové pergoly. Stejně tak jako pergolu, si můžete u nás objednávat již nyní i zahradní luxusní altány.

Jde jen o to, k jakému účelu budete pergolu nebo altánek používat. Pro pergoly vám nabízíme různé možnosti, a to – buď s připevněním ke zdi domu, to když se nechcete příliš vzdalovat z vašeho obývacího pokoje a stačí vám jen překročit práh a být schováni v příjemném stínu pergoly, a přitom být na čerstvém vzduchu. Anebo je možné si zahradní pergolu postavit samostatně a je na vás, jaké místo na vaší zahradě k tomuto účelu zvolíte.

dřevěná pergola

Pastva pro oči i pro duši …

Zahradní pergoly lákají nejen příslušníky vaší zahrady, ale i drobný hmyz a motýly, protože si ji můžete nechat obrůst krásnými kvetoucími popínavkami, které lákají nádherné křehké motýly a vy je tam můžete sledovat se zatajeným dechem. Neboť motýlů v naší přírodě, bohužel, ubývá a vy můžete být těmi, kteří jim nabídnou životadárné živiny v podobě zlatého nektaru v dlouhých a úzkých trubkách květů.

motýl na zahradě

Příroda to tak zařídila, aby zbyla potrava pro každého živočicha. Sosáček motýlků je právě uzpůsoben pro sběr výživné šťávy v těchto dlouhých úzkých trubkách, kam se nedostanou čmeláci ani včelky. Vhodným porostem pergoly může proto být i zimolez, který zvláště v podvečer nádherné voní.

Pergola jako oáza klidu a pohody!

Pod pergolou se vám bude sedět výtečně, protože budete moci dýchat čerstvý vzduch a sdílet chvilky blaha a volna se svou rodinou obklopeni vůní květin při pohledu na poletující něžnou krásu motýlů.

Dřevěné pergoly můžete zakoupit již nyní se zimní slevou, a přitom je vám dodáme v jarních měsících anebo kdy si sami budete přát.

Domácí bar pro každého

Domácí bar pro každého

Pokud patříte mezi oblíbené lidi, jejichž víkendy jsou plné bujarých večírků, z nichž se většina koná právě u vás doma, poté nesmíte zapomínat na pořádné vybavení, které vám pořádání večírků nejen usnadní, ale také díky tomu zazáříte jako dokonalý hostitel.

police plné alkoholu

Perfektně vybavený bar

Krásný bar Brousilova.cz, u kterého se lidé pohodlně posadí ke skleničce něčeho dobrého a pustí se do řeči právě u vás doma musí být správně vybavený. Mezi základní výbavu patří stojany na víno, kam umístíte nejlepší kousky ze své sbírky. Dále pak kbelíky s ledem, v nichž se bude chladit lahodné šampaňské. Ideální volbou jsou kbelíky nerezové. Vývrtky na víno a otvíráky na pivo jsou neodmyslitelnou samozřejmostí. Můžete investovat do kombinovaného číšnického nože, který nabízí vývrtku, otvírák a nožík na ovoce v jednom. Nezapomínejte na šikovné pomocníky, jimiž jsou třeba i dlouhé lžíce na míchání koktejlů, odměrky na odlití správného množství alkoholu, kleště na led a správný šejkr. Nezapomínejte na pípu, protože na pořádném večírku teče pivo proudem.

Nádobí k servírování

Správný hostitel je vždy připraven a má dostatek nádobí. Dezertní talířky pro případ oslavy narozenin. Talíře na grilování. Sklenice na víno, šampaňské, whisky, štamprle na tvrdý alkohol, sklenice na nealko a vysoké poháry na koktejly, krígly na pivo a hlavně podtácky – nechcete-li neustále drhnout stůl.

Zásobujte se

V zásobě správného hostitele nikdy nedojdou ubrousky, ať už na utření úst, rukou, nebo politého nábytku. Dále pak mějte vždy po ruce zapalovač, nůžky, lékárničku, mentolky a osvěžovač vzduchu. Pokud už jste uspořádali pár bujarých večírků, pochopíte, k čemu všemu se tyto nezbytnosti mohou hodit.

sud s výčepem

Alko i nealko

Vždy je lepší mít doma zásobu dobrého alkoholu, i nealkoholických nápojů. Lepší když zůstane, než když chybí. Sudy piva a stáčené víno však kupujte maximálně den, dva před zahájením večírku.

A především nezapomínejte nakupovat pouze kvalitní vybavení, ať nenastane trapný moment, kdy se vývrtka zlomí při otevírání vína. Kvalitní nerezové vybavení a nádobí seženete například na ověřeném e-shopu ZACK shop.