Moudrá žena ví

Představa velké části dívek, v období kdy dozrávají v ženu, má nádhernou vůni a naději. Dodnes je to louka, kde na bílém koni přijíždí vysněný princ. Požádá ji o ruku. A ona štastně přikývne. Naplánují svatbu a do do roka a do dne přijde na svět první vytoužený potomek. Potom ještě jeho další sourozenci. A všichni spolu v lásce a pohodě prožijí spokojený život až do doby, dokud je smrt nerozdělí. Představa je to lákavá a více než příjemná, ale tahle pohádka ovšem nemívá zpravidla  dobrý konec. Ukazují to čísla, která potvrzují, že k rozvodu dospěje každé druhé manželství. Zásadní krize už nastávají v krátkém období po svatbě. Co dělat, aby to vaše neskončilo v troskách? Protože rozvod není výhra ani pro jednu stranu. V této situaci totiž nejsou vítězové. Poražení jsou všichni. A nejvíce děti, které nechtějí nic jiného, než mít svoji maminku a tatínka pod jednou střechou. 

Muž a žena

To, že se lidé ve většině rozvádějí z malicherných důvodů, je jasné. Pokud v manželském vztahu započnou byť jen malé neshody, je potřeba zpozornět. A napřít všechny síly k jeho záchraně. Což vědí všechny moudré ženy, pro které je rodina posvátným místem, ve kterém je především nutné vychovat děti. Bývají období, kdy se i ony necítí ve svazku komfortně. Ale nikdy by všechno šmahem nezbouraly a nevrhly se do nového vztahu.

Žena

I přesto, že jejich partner se nechal okouzlit druhou ženou. A nabyl pocitu, že jenom tato mladá slečna je pro něho ta pravá. Dobrá rada v této situaci pro každou moudrou ženu zní: Vydržte! On čas ukáže holou pravdu. Mnohdy stačí se i na krátkou dobu odloučit. A na otázky dětí, proč není tatínek doma, odpovídat s úsměvem. Že si musel odjet srovnat priority. Všichni totiž víme, že rozvod je natolik bolestný pro všechny zúčastněné, nejen partnera a dětí, ale rovněž rodiče, blízké příbuzné, přátelé a kamarády, že hlavně my ženy bychom vždycky měly napnout všechny síly, aby k němu nedošlo. Děti budou určitě vděčné.