Drahé ženy, máte krizi středního věku?

Krize středního věku nejčastěji přichází ve věku okolo čtyřiceti a padesáti lety. Často se o této problematice bavíme u mužů. Ve skutečnosti se nevyhýbá ani ženám. Dokonce se u jemného pohlaví vyskytuje v mnohem větší míře a je možné, že její průběh je také značně horší než u mužů.
Krize přichází po špičkách. Nejčastěji postihuje ženy v domácnosti, které nemají nic jiného na práci než se starat o to, aby byl jejich dům v dokonalé čistotě, muž měl navařeno až přijde z práce a samozřejmě také výchovu a starost o dítě.
Žena a alkohol
Velký problém tak najednou nastává, když potomek dospěje, opustí rodné hnízdečko a začne žít svým životem. Tato žena má najednou velkou spoustu volného času, se kterým neví, jak naložit, protože při starosti o hladký chod domácnosti si nestihla vytvořit žádné koníčky. Nastává tak období podrobného zkoumání svého dosavadního života. Většina těchto žen tak přichází na to, že se nachází v polovině svého života a ani v nejmenším nedosáhla toho, co si v mládí vysnila. Nejlepší léta života jsou zkrátka nenávratně pryč.
Žena a hodiny
Lidé jsou ale rozdílní, a tak každý začne prožívat krizi jiným způsobem. Někteří to nevydrží a začnou nenávratně propadat do depresí. Druzí naopak chopí šanci za pačesy a vydávají se na maraton, který má za účel dohnat ujíždějící vlak. Doslova se tak přenášejí v čase a snaží se vyrovnat ženám o mnoho let mladším. Pouštějí se tak do radikálních změn vzhledu, šatníku ale třeba i chování a vyjadřování. Tabu nemusí být ani plastické operace nebo jiné kosmetické zákroky a tetování nebo persing. Krize se ovšem nemusí stáčet jen na špatnou stranu. V opačném případě se lidé začínají nacházet v charitativních činnostech, aktivních sportech nebo ve zdravém životním stylu, což prospívá nejen jim ale i okolí.
Polovina ženy
Nejlepším způsobem, jak se tomuto problému vyhnout je trávení času s přáteli a rodinou a také nalezení koníčku, který vás bude držet dál od negativních myšlenek. Změňte také svůj způsob myšlení. Nepřemýšlejte tedy nad tím, co všechno jste chtěli stihnou a nestihli (navíc času máte dost, váš život přece není u konce), ale nad tím, jaké úžasné věci jste dokázali. Tak hlavu vzhůru a už žádné smutnění.