Jakému nábytku dáváte přednost

Vyrobím si nábytek sám

Zdroje z hobby marketu – když se na počátku devadesátých let začaly plnit velké hobby markety zbožím, mnoho lidí v naší zemi zajásalo. Bylo totiž možno vyrábět v podstatě cokoli, a to velmi snadno, z dostupných zdrojů. Do té doby nebylo vůbec snadné zhotovit konferenční stolek, postel, stůl a cokoli jiného, protože zkrátka nebyl materiál dostupný. Proto lze devadesátá léta do jisté míry a s nadsázkou považovat za nástup kutilství v České republice.

přepravní palety

Zhotovit si nábytek na míru není obtížné, návodů je dnes k tomu na Internetu mnoho a materiál nemusíte pracně shánět, prostě si jej objednáte a dovezou jej přepravní službou, nebo si jej odvezete sami na přívěsném vozíku. Tímto způsobem se dají poměrně snadno vyrábět hlavně jednoduché sestavy, např. noční stolek, komoda, konferenční stolek či jídelní stůl v kuchyni. Možná zvládnete i psací stůl, ale rádi bychom vám připomněli další možnost, a tou je knihovna od země až ke stropu.

dřevěný materiál

Vlastně to nemusí být přímo knihovna, může jít o otevřený nábytek – soustavu polic, sestavených do jednotlivých fochů, oddělených svislými přepážkami na různé oddíly, v nichž můžete mít uložené dekorační předměty, květiny, elektroniku (Hi-Fi), a můžete to vše doplnit třeba akváriem.

Palety – jistou možností, která se nabízí současným kutilům, je nábytek z palet. Ty se zhotovují z velmi kvalitních a proschlých kusů dřeva a objevíte mezi nimi někdy i skutečné skvosty, např. z exotických dřevin. Takový nábytek bude nejen unikátní, ale i vzhledově zajímavý a atraktivní.

Palety poskytují poměrně široký záběr možností, jak je tvarovat i spojovat, hodí se zejména pro výrobu postelí, sedacích souprav, konferenčních stolků a křesel, mnohdy stačí jen palety k sobě přišroubovat a vhodně je povrchově upravit. Z palet se dá také vyrobit zahradní terasa, např. před dřevostavbou či mobilním domem, a zajímavě vypadají i balkonové či zahradní truhlíky.