Na co se zaměřuje prodej mobilních domů

Na technické vybavení

Viděli jste někdy mobilní dům zblízka? Mělo jste možnost si jej prohlédnout v technických detailech, jako je řešení vytápění, elektroinstalace, rozvody vody a odpadů, zateplení, konstrukce podlahy a střechy atd.? Zdaleka to již nejsou stavby sezónní, které se k nám dovážely v devadesátých letech, a sloužily spíše pro rekreační účely. Moderní celoročně obyvatelná mobilní dřevostavba je také mnohonásobně těžší, zatímco sezónní objekt o váze několika metráků spolehlivě převezete za tažným zařízením silnějšího osobního vozu, celoroční dům se musí převážet na speciálním návěsu o nosnosti nad pět tun.

kuchyně v mobilním domě

Na komfort

Vnitřní vybavení dřevostaveb je velkou zbraní při prodeji mobilních domů. V celoročně obyvatelném objektu máte k dispozici vše potřebné – kuchyňskou linku, sprchový kout a toaletu, ložnici i prostorný obývací pokoj. Samozřejmě to není honosný zámek o pěti patrech, ale přízemní stavba, ovšem zas to není garsonka v paneláku.

pokoj v domě

Na úsporu

Úspora nákladů na bydlení je významný důvod, proč se do tohoto řešení bydlení pouští lidé, kteří se zaměřují na úspory a snížení finanční náročnosti. V mobilním domě máte větší rozsah flexibility, co se týče možností zajištění alternativních zdrojů vytápění, výroby elektrické energie a dostupnosti vlastního zdroje pitné vody. S fotovoltaickými panely na střeše, s vrtanou či kopanou studnou, se sporákem na propan-butan a s krbovými kamny na dřevo tu máte naprosto rozdílnou situaci ve srovnání s městským bytem, vytápěným centrálně z plynové kotelny a s dodávkou teplé vody z centrální teplárny.

Na vzhled

Některé mobilní dřevostavby téměř nerozeznáte od dřevostaveb nízkoenergetických, které se staví přímo v terénu. Mají zpravidla dřevěná opláštění obvodové konstrukce a lze k nim přistavět i některé zahradní přístřešky a stavby, jako jsou pergoly, obytné zastřešené terasy či garážová stání.