Zdraví je číslo jedna

Zdraví je to nejdůležitější, co potřebujeme k přežití. Ne všichni z nás se narodili s darem, že nemají žádné omezení, ani postižení ať už fyzické, tak mentální. Určitě jste někdy potkali osobu s handicapem. Takovým lidem bychom se měli snažit pomáhat. Ano, možná můžou mít postižení, které rozesměje malé děti, ale i ty bychom měli učit, jak se věci mají. Kdybyste na jejich místě byli vy, také byste pomoc ocenili. Když už máme tu možnost o sebe pečovat, měli bychom toho využít. Hlídat si vyváženou stravu a mít dostatek pohybu by mělo být samozřejmostí. Snažte se pít dost čisté vody, tělo vám určitě poděkuje. Vyloučí se z vašeho těla mnoho toxinů a budete svěží a zářit.

zdravé dobroty

Pravidelně bychom měli jíst ovoce i zeleninu. Nejlépe každý den alespoň pár kousků od každého. Máte rádi fast food ? Kdo ne, ale neměli bychom se ním cpát každý večer u televize, pak se budeme divit, kde se vzaly ty kila navíc. Na internetu existuje mnoho webových stránek, které vám poradí, jak se o své tělo lépe starat, změny na době začnete pozorovat velmi brzo. Najdete tam i BMI kalkulačku, kde zadáte svou výšku s váhou a zjistíte alespoň obrazně, zda je vaše váha v normě. Psychické zdraví je stejně důležité jako zdraví fyzické. Naše psychické problémy se většinou negativně projeví na těle právě na fyzickém zdraví. Měli bychom se o sebe naučit starat i po psychické stránce.

lékař

Zkuste se zastavit a chvíli se nestresovat. Zhluboka se nadechnout a uvědomit si, že když vše nebude hned, tak svět neshoří, je to nejdůležitější. Sami musíte přijít na to, jak se dostat do psychické pohody, je to individuální. V případě, že máte pocit, že to sami nezvládnete, zkuste navštívit odborníka. Může vám hodně pomoci, abyste se cítili lépe. Pokud ale sami chtít nebudete, nenuťte se do toho, to by vám příliš platné nebylo. Starejme se o sebe:)