Zařizujeme vlastní autodílnu značka levně a ekologicky

Patříte mezi zkušené profesionály nebo se opravě a servisu automobilů věnujete jen ve volných chvílích? V obou případech je možná ten správný čas pro otevření vlastního autodílny, kde se budete moci naplno věnovat svému koníčku. V první řadě je ale zapotřebí si uvědomit, že pořízení vlastního autoservisu vyžaduje nemalou investici, která se ale v konečné míře může vyplatit. Požadavky zákazníků se navíc rok od roku zvyšují a v boji s konkurencí může pomoci právě nákladná investice do vybavení, které urychlí práci a zkvalitní služby autoservisu.

Kontrola podvozku

Vše začíná u výběru vhodného místa

Autoservis představuje špinavý a hlučný provoz, proto se doporučuje provozovnu zřizovat na místech, které jsou v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov. Případné spory se sousedy by asi novému autoservisu příliš neprospěly. V blízkosti by také nemělo být příliš mnoho autoservisů, které by mohly znamenat konkurenci. A v neposlední řadě vybírejte místo, které zajistí dostatek parkovacích míst v bezprostřední blízkosti autoservisu.

Autoservis by měl být zřízen v prostorech, které byly zkolaudovány za podobným účelem dle platného stavebního zákona. Tudíž by měly splňovat veškeré stavební, bezpečnostní a hygienické normy.

Oprava automobilu

Vybavení autodílny

Vybavení už zákon nijak neupravuje a je tedy na vlastním uvážení majitele autodílny. Základní vybavení asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Patří sem nazouváky, hydraulický zvedák, náhradní díly, ruční nářadí nebo třeba válcová fréza I-nastroje. Existuje ale vybavení, které není v autodílnách tak běžné, ale jejím pořízením je možné výrazně zkvalitnit nabízené služby autoservisu. Patří sem například olejové hospodářství, plnička kapalin, startovací vozík atd.

Při zařizování je dobré nepodceňovat ani ekologické standardy, kterým podléhá každá provozovna.