Zařizování bazénu

Nechce se Vám jezdit někam na koupaliště, ale rádi byste se přes sezónu koupaly? Pak se určitě vyplatí si postavit doma na zahrádce nádherný bazén.

Zařizování bazénu

Výběr

Představa, že vyjdete z domu a hned se budete moci koupat je jistě lákavá, a dokonce si ji můžete díky koupi bazénu velice snadno splnit. Hned první otázkou při výběru je jaký materiál zvolit, protože na výběr je jich několik. Pokud nechcete utrácet spoustu peněz, tak bude dobrou volbou fóliový či plastový bazén, ovšem zde počítejte, že Vám nevydrží déle jak 10 let. Takže pokud chcete opravdu kvalitní bazén, tak se poohlížejte po nerezovém typu, ale zde si budete muset hodně připlatit. A proto je nejlepším kompromisem laminátový bazén, protože není zas tak drahý a vydrží při dobré péči i desítky let, což už je slušný údaj. Jaký tvar bazénu?

plavání v bazénu

Pokud máte dostatek místa, tak určitě volte obdélníkový se zakulacenými rohy, protože v něm se zaplavete a dobře se udržuje. Pokud si chcete sezónu s koupáním prodloužit, tak uvažujte o zastřešení, jenž vnitřní teplotu opravdu dobře drží. Nezapomínejte ani na pravidelnou údržbu.

Zapojení

Najít vhodné místo a vykopat základy není nic složitého, ovšem problém přichází až při zapojování bazénu, protože je potřeba zajistit přítok, odtok a minimálně ještě filtraci bazénu. Bohužel každý bazén má jiné zapojení, a proto je dobré si ho předem nastudovat, abyste alespoň předběžně věděli, jak má vypadat. Pokud budete chtít mít pevně zabudovaný přítok vody, tak se nevyhnete ani budování rozvodů.

instalatérské kleště

Abyste všechno zvládly, tak se nebojte požádat o pomoc Instalatéři Praha Servisvirivychvan.cz, protože ti se zapojením na přípojku vody či filtraci nebudou mít sebemenší problém. Veškerou práci provádí podle norem a osvědčených postupů, takže máte záruku nejen dlouhé životnosti. Zároveň spolupracují s mnoha řemeslníky, takže není problém zajistit kompletní stavební činnost. Velice se hodí i neustálý havarijní servis, jenž Vás může zachránit od náhlé nehody, kterou je potřeba řešit okamžitě, a ne, než si na Vás najde někdo čas.