Vyrazte do přírody

Není nic lepšího než ve volném čase vyrazit do přírody, ať už do parku, do lesa nebo se jen tak proběhnout po louce, zkrátka vypadnout aspoň na chvíli pryč z hlučného města plného prachu a smogu. Vyčistíte si hlavu, vypnete mozek, zastavíte tok myšlenek, zapomenete alespoň na chvíli na starosti a povinnosti a krásně se provětráte.
Nemusíte se o všem přírodou jen tak procházet, můžete se i něco zajímavého dozvědět, děti si mohou pohrát, stavět domečky ze šišek a klacíků, poslouchat ticho a klid, zpívající ptáčky, pozorovat veverky skákající po stromech, zkrátka si užívat všechny ty krásy přírody.
malý mlýn
Co dá pobyt v přírodě vašim dětem:
·         čerstvý vzduch a příjemné klima
·         prostor k pohybu, hrám, zábavě a poznání
·         zlepšení imunity
·         poznání fauny a flory
·         zlepšení fyzické kondice
·         utužení rodinných vztahů
·         zlepšení koordinace pohybu, hrubé a jemné motoriky
Horší to je ovšem, pokud vaše děti moc nechtějí chodit do přírody, nedokážou se odtrhnout od počítače, televize nebo mobilu. Potom je na vás, přesvědčit je a navnadit.
polní cesta

Skvělým nápadem, jak naučit děti, aby rády chodily do přírody, je nějaká ta naučná stezka. Ta hravou formou naučí děti poznávat faunu a floru, zajímavé rostliny a zvířata, které v lese žijí. Plněním zajímavých úkolů po cestě jim také výlet příjemně uteče. Nadýchají se čerstvého vzduchu, zapojí přemýšlení a také budou mít nějaký ten zdravý prospěšný pohyb.
Lesní naučné stezky jsou jako stvoření pro tip na výlet, kterého se mohou zúčastnit děti různého věku. Můžete s sebou klidně i vzít dítě v kočárku nebo v nosítku, a i když si takové škvrně ještě tolik lesní stezku neužije, pobyt na čerstvém lesním vzduchu mu jen a jen prospěje.
Až příště budete hledat tip, jak využít víkendové odpoledne, vyrazte s celou rodinou třeba na lesní naučnou stezku u Soběšic, která vás určitě bude bavit.