Vše s rezervou

Uživatelé se při používání internetu obracejí na mnoho různých webových stránek. Často tady hledají pomoc, či radu, často jen tak sledují aktuální novinky, nebo jenom jednoduše z dlouhé chvíle „zabíjejí“ nudu. Internet je dokonalý rádce v mnoha oblastech. Často zde najdete kvalitní články, co mají opravdu smysl a pomohou. Ovšem na druhé straně je tady i mnoho nesmyslných, či nepravdivých informací. Z logiky věci tedy vyplývá, že stanovovat si například tímto způsobem diagnózu je nesmysl.
sociální sítě
Přímá konfrontace s lékařem je k nezaplacení. I při řešení úředních záležitostí jakéhokoliv charakteru, buďte obezřetní. Tvrdit na úřadě, nebo u právníka, že to psali na internetu a tak na tom trvám, není to nejlepší řešení. A nelze opomenout ani možnosti, jak ublížit. Necháváte-li své potomky u počítače bez dozoru, chtějte vědět, v jakých vodách se pohybují. Nechte je využívat vše, co potřebují, ale nenechte využít je samotné! To samé platí i o seniorech! Často se díky své důvěřivosti dostanou tam, kam vůbec nechtěli a nikdy by je nenapadlo, že si otevřením podvodného odkazu uškodí.
Většinou nám, ale stránky pomohou. Při hledání trasy na výlet, vlaku, který nás tam doveze, restaurace a ubytování v místě nevyjímaje. Při objednávkách všeho druhu, při platbách kamkoli, při bukováni vstupenek a místenek, pro komunikaci s celým světem. Informace jsou většinou pravdivé a aktuální. Sami majitelé, nebo provozovatelé portálu mají zájem, aby vše bylo v pořádku.
kdekoli připojeni
Samozřejmě další samostatnou kapitolou je používání a vyhledávání na internetu. Ne každý je natolik šikovný, že najde právě, to co hledal. Někdy je potřeba trochu přemýšlení, jindy trochu praxe a jindy klasický kurz. Hlavně věkově pokročilejší ročníky mohou mít problém při vyhledávání klíčového slova. Tak jako tak, práce se stránkami je fajn, zavede nás obratem na druhou stanu zeměkoule, ukáže nám místa, kam bychom se nikdy nepodívali, nebo nás seznámí s lidmi, co se sami bojíme oslovit.