Uzavíratelný zip sáček v batohu na cestách

Uzavíratelný zip sáček se stal pro některé z nás věrným průvodcem na cestách. Využíváme jej z několika důvodů, pojďme si je zde připomenout a naznačit i ostatním, proč dát přednost právě tomuto řešení:

Ze sáčku nic neunikne – bude-li sáček umístěn v zavazadle tak, abyste jej ničím nepropíchli, bezpečně udrží uvnitř jakýkoli pevný, tekutý či polotekutý obsah. Uzavírací mechanismus je naprosto spolehlivý, a spíše sáček nedopatřením roztrhnete, než aby uzávěr sám od sebe povolil. Vložte naplněný sáček do plastové dózy s víkem, přičemž uvnitř dózy může být i sáčků více, aniž by se navzájem poškodily, a dóza spolu se sáčky poskytne uloženým věcem naprosté bezpečí.

horská turistika

Rajčata, jahody, rybí salát a romadúr – kdybychom tyto potraviny umístili do jedné velké plastové dózy a oddělili je mezi sebou pouze plastovou přihrádkou, budou se navzájem kontaminovat svými pachy a nakonec ani jedna z nich nebude poživatelná. Se zip sáčky to však snadno vyřešíte, dovnitř dózy umístíte každou potravinu zvlášť do uzavíratelného zip sáčku a budete mít jistotu, že jahody budou chutnat jako jahody a rybí salát jako rybí salát. Pamatujte pouze na to, abyste příliš dlouho neskladovali svačinu v teple, aby se vám cestou nezkazila, což platí zejména pro vejce, majonézu a mléčné výrobky.

zimní turistika

Rezervní sáčky – v cestovním zavazadle mohou být rezervní sáčky umístěné v jedné z bočních kapes. Nezaberou tu téměř žádné místo, jsou lehoučké a dobře skladné. Rozhodně vám několik prázdných sáčků nezatíží batoh natolik, že byste to pocítili na svých bedrech.

Sáčky na odpadky a špinavé oblečení – do sáčků není nutné ukládat pouze čisté předměty, mohou vám na cestách posloužit jako úložiště „jaderného odpadu“. Tím souhrnně přezdíváme cokoli, co zapáchá a mohlo by kontaminovat okolní předměty, a co zároveň nemůžete jen tak vyhodit volně do přírody. Například propocené ponožky při turistice, na celodenní túře po horách se jich běžně mění i několik párů a jistě byste nechtěli, aby vám okořenily v batohu vaší svačinu.