Taktika, historie a jednorožci

Na poli strategických her se vyskytuje mnoho titulů. Mezi ty nejslavnější můžeme bez pochyby zařadit velice slavnou sérii počítačových her Heroes and Might and Magic. Jedná se o tahovou hru pro jednoho a více hráčů s možností hraní kampaní, či tvorby mapy, dle vlastního uvážení. V Heroes každý hráč táhne během svého kola, a ve vedení bitvy se střídá s protihráči. Tato hra se odehrává ve fantastickém světě Might and Magic, plného kouzel a nadpřirozených bytostí, na které si jen vzpomenete.

Pegas vznášející se na nebi vedle skályNemůžete se tedy divit tomu, když na bitevním poli spatříte mírumilovné jednorožce svádět boj proti bájným hydrám. Každý hráč si zde dokáže najít právě to své a rychle si oblíbí frakci, která mu sedne ze všeho nejvíce. Možností je opravdu mnoho, a i po dlouhých hodinách hraní je stále z čeho vybírat. Není tedy vůbec divu, že se tento úžasný kousek dočkal hned sedmi dílu. Díl, který je ale mezi fanoušky této populární série nejoblíbenější je bezesporu Heroes 3, který se dočkal i své nově převlečené verze Heroes of Might and Magic HD Edition a dostal, tak zcela novou tvář v hezčích a jasnějších barvách.

Další strategickou hrou, na kterou rozhodně nesmíme zapomenout je sága Age of Empires. Bitvy ve hrách Age of Empires se vedou na rozdíl od HOMM v reálném čase Takže si je se svými příteli u jednoho monitoru nezahrajete. Jak nám název napovídá, jedná se o bitevní simulace mezi dvěma národy, z určitého období lidské historie. Tím nejoblíbenějším dílem je Age of Empires 2, a stejně tak jako Heroes 3, se dočkal obnovení ve verzi s názvem Age of Empires Definitive Edition s novější grafikou, která ji vdechla zcela nový život.
starší počítač, retro

Dalo by se říci, že tyto hry už došli k dokonalosti a není na nich, co vylepšovat. Snad jen kromě jejich grafické stránky, která v dnešní době odrazuje od hraní mladší hráče.