Střídmost v hltání japonské pop-kultury je vždy na místě

Všichni známe někoho, kdo se nedávno dal na sledování nebo už delší dobu sleduje anime, tedy japonský styl animovaných seriálů a filmů pro všechny generace, kteří se nás mermomocí snaží přesvědčit, že je právě tohle to, co našim životům chybí. Stejně jako existují výborné seriály a výborné hrané filmy, existují také výborné seriály či filmy anime, které jsou opravdu mistrovským dílem, který zaujme od nejmladších po nejstarší, záleže na žánru, který si zvolíte.
kreslená dívka.png
To, že se jedná o animaci, nijak neznamená, že by se snad celá produkce vyhýbala vážným tématům jako psychologické problémy, vyloučení, znásilnění, násilí, dystopie, kritika současné společnosti, sexuality apod. Avšak co je hlavním problémem, ostatně jako u každého „nadměrného hltání“, je mírná fanatičnost publika, které argumentuje mistrovskou animací na obhajobu brakových titulů produkce, která zaujímá velkou porci z celého koláče.
dětské knihy.jpg

Weebs, neets a další stvoření z maminčina pokoje

Je to jistý únik před krutou realitou do světa kreslené fantasie a nadměrně velkých ženských poprsí? Pro spoustu lidí ano a není to jenom problém stárnoucího Japonska, kde je anime a její knižní podoba, manga, naprostým fenoménem, ale také celého světa. Volnost při kreaci scén, tvorbě postav a příběhů v kresleném filmu, které nepodléhají reálnému ztvárnění, totiž otevírá neuvěřitelné možnosti – když napíšete scénář k nějakému lechtivému seriálu, jehož jediným cílem je pašovat jedenáctileté dívky jako tisícileté bohyně (aby vás nikdo nenařknul z jisté formy pedofilie), nemusíte přemlouvat malé herečky, aby v něm hrály, ale jednoduše si je nakreslíte. A samozřejmě, ne všechny seriály a filmy jsou takové, podotýkáme, že se najde i decentní produkce, které nejde o co největší fanouškovskou bázi třicetiletých osamělých mužů a žen.

Na waifu mi nesahejte!

Kromě odpadových titulů, které svojí kvalitou připomínají céčkově hrané erotické filmy, ale zmíníme například dětský populární seriál Naruto nebo třeba i Pokémon, z titulů pro dospělé zde máme například velmi povedený Cowboy Bebop, Fullmetal alchemist, Planetes nebo klidně i Gantz. Výběr je opravdu na vás, ale varujeme – nestaňte se těmi slintajícími fanatiky, není to pěkný pohled. Damn weebs.