Rady pro první běh

Při závodech v televizi vypadá běhání tak jednoduše, závodníkovy nohy se téměř nedotýkají země. Ladné kroky a atleti bez známky únavy. To přeci nemůže být nic tak složitého. S takovým přístupem začíná spoustu nadšených běžců, jenže brzy přijde rozčarování, které jim srazí vaz. Po kilometru máte pocit, že přijdete o plíce a druhý den nejste schopni vstát z postele, na běh brzy zanevřete a tím celý váš pokus o zlepšení fyzické kondice končí. Běh ale mnoho lidí neprovozuje pro omračující rekordy, ale lepší pocit a volnost, který právě běh nabízí. Jenže jak tedy s během opravdu začít, aby nás skutečně bavil a prvotní neúspěchy spíše neodradily? Pojďme se společně podívat na několik rad, která vám přidají do začátku trochu motivace.

běžící žena

Je lepší chodit nebo běhat?

Ze začátku vám to příliš běhat nebude, o tom žádná, ale jak tedy k samotnému běhu přistupovat? Hlavní roli hraje hned několik faktorů a jedním z nich je i sportovní minulost. Pokud jste v minulosti pravidelně své tělo zatěžovali fyzickou aktivitou a pauza netrvala několik let, můžete ihned začít s během. Další faktor skýtá i hmotnost běžce, pokud běžec trpí menší nadváhou, je lepší tělo v počátcích příliš nezatěžovat a tempo zvyšovat jen velmi pozvolna. Jako kombinaci k běhání se pak doporučuje plavání, cyklistika nebo byť jen obyčejná chůze. Mnoho začínajících sportovců své snažení vzdá hned v začátku, neboť na svém těle nevidí a nepociťuje žádné změny. Rozhodně ale stojí za to vytrvat, první změny na sobě nenechají dlouho čekat.Motivaci k běhu dodá i slušivé oblečení. Proč nevypadat dobře za každé situace? Kvalitní běžecké boty jsou zkrátka základ, bez těch se neobejdete.

běžecké boty

Boty je vhodné doplnit o sportovní kalhoty, běžecké triko a bundu craft, která vás spolehlivě ochrání i v nepříznivém počasí. Vše chce čas a uvidíte, že za pár týdnů už budete na těžké začátky jenom vzpomínat.