Příchod dítěte změní finanční situaci

Dítě vám od základu změní život. Pokud si myslíte, že jste s partnerem na příchod nového člena připraveni, jste na omylu. Nebudu se ale zabývat partnerskými záležitostmi, ale těmi finančními.
Většina párů příchod nového člena do domácnosti plánuje. Pochyby jsou na místě a jsou zcela normální. Žena se obává nové role, zda všechno zvládne, muž se připravuje na roli živitele a může být u něj patrná nervozita. Na rovinu si řekněme, i když je sociální systém v poměru s jinými evropskými zeměmi celkem přející, rozpočet bude mnohdy napnutý. Ne nadarmo se říká, že dítě je jako hypotéka na dvacet pět let, někdy i na déle.
ulička v drogerii
Plánujte
Pokud si malého prcka naplánujte, nemůžete být až tak zaskočeni. Je dobré si udělat finanční rezervu dopředu. Obecně se říká tak pět platů. S pozitivním těhotenským testem nemusíte hned útočit na e-shopy a kamenné obchody a začít nakupovat. Je dobré se koukat, dělat si představu, ale mnohdy je spousta věcí úplně zbytečných. Zeptejte se kamarádek, které už mají děti, co je nutné a bez čeho se obejdete, aby jste zbytečně nevyhazovaly peníze, které budete potřebovat.
rodina s dítětem
Použité, ale pořád pěkné
Každá maminka chce mít miminko jako ze škatulky. Rozplývá se v obchodech nad oblečky, nakupuje jako šílená. Ze své zkušenosti ale vím, že spoustu věcí vůbec nestihl prcek unosit a některé jsme ani jednou neoblékli, neboť rostl závratnou rychlostí. Internet je plný bazarů, prodeje, již nošeného oblečení, které výborně splní ještě funkci a vy ušetříte. Podobné to může být i s kočárkem a dalším vybavením. Některé maminky se možná teď ošívají, ale věřte mi, že miminku je opravdu jedno v čem je oblečen a jestli má kočár za deset tisíc nebo třicet.
Kde ještě lze ušetřit
· Kojte!! Pokud je to možné, tak ušetříte tisíce při dnešních cenách sunaru.
· Drogérie!! Tam se vám mnohdy udělá zle. Nejenže budete fyzicky strhané, ale peněženka dostane zabrat. Zkuste nákupy přes internet a ve velkém. Ušetříte a ještě vám to přivezou domu.