Přání uživatelů Win 10

Microsoft by také rád věděl, co ještě vylepšit, a tak si „pěstuje“ celou síť testerů, kteří se zabývají testováním beta verzí. Jenže ti přece jen na věc hledí trochu jinak než obyčejný uživatel.

Jistého človíčka pak napadlo, udělat mezi lidmi anketu, co by rádi v desítkách měli, a toto pak spolu s kolegy sestavili do excelové tabulky. Tuto následně zaslali Microsoftu, ale také zveřejnili. Takže z ní můžeme vyčíst přání a přáníčka těch nejběžnějších lidí. My se na některá z nich podíváme.
Složka ve Windows

Tak především je to počeštění Cortany. To je přání nejvíce uživatelů. Cortana je hlasová nápověda, která je však někde stále jen v angličtině. Proto přání, aby mluvila česky.

Možnost smazat bloatware. To je to, co máte v počítači nainstalováno, již z obchodu a vy o to ani kapku nestojíte. Některé věcičky jdou vyhodit, a některé jen obtížně, což běžný uživatel nezvládne.

Služba jedním tlačítkem. Uživatel to míní tak, že by prostě jedním jediným kliknutím zakázal to, co běžně nejde. Je to například odesílání informací z vašeho PC, nebo automatické aktualizace a další a další drobnosti.

Možnost volby čisté instalace. Tedy zde je míněno, aby se nainstaloval skutečně jen a jen operační systém, bez všech dalších balastů, telemetrických daemonů a tak podobně.
Logo Windows

Chytrý koš. Uživatelé asi míní něco podobného jako je v Androidu. Používá to také Ccleaner. Totiž výběr položek, které již nejsou potřeba a uživatel si je sám nenajde. Zde míním například věci ze složky temp, zbytky odinstalovaných programů a podobné věci, které vám počítač „zanášejí“.

A nakonec jsem si nechal neskutečnou bombu, která rozesmála všechny, co se tímto tématem zabývají. Je vidět, že i toto téma jde brát z té veselejší stránky. Bohužel v tabulce není vidět, kolik uživatelů takto do ankety odpovědělo. Totiž že by rádi integrovaný PornHub. To je přání co?