Pokud chcete řešit vztahové problémy, začněte u vlastních rodičů

Stále se vám nedaří vyřešit vaše partnerské problémy a řešení jako by se vám sama vyhýbala? Máte pocit, že je to vše až neřešitelné? Stále hledáte problémy ve vašem vědomém výběru partnera nebo v samotném partnerovi? Pokud si stále dokola probíráte, co jste měla udělat jinak, co jste si řekli a kde je vlastně chyba, většinou se nikam nedoberete. Podvědomí je to, kde je potřeba začít a to nás vede k rodičům.
Otec s dítětem
Během prvních tří let života jsou pro malé dítě rodiče celým světem. Od nich a jejich lásky k němu, se odvíjí prakticky celý svět. A právě tady začíná ta potíž. Je to, jako bychom po narození dostali šuplíček s cedulkou láska. Do něho vkládáme úplně vše, co se v interakci s rodiči stane. Nedokážeme rozlišit, že by nás někdo neměl rád, ublížil nám nebo se k nám nechoval ideálně. Nevíme totiž, jak takový ideál má vypadat. Nedokážeme rozeznat ani dvojsmysly nebo pochopi, že „on to tak nemyslel“ či vidět to, že má někdo špatnou náladu a to jak se k nám zachoval, se nás vlastně netýkalo.
Pokud se k nám tedy někdo v dětství chová nepěkně, automaticky si to zařadíme do šuplíčku láska a v dospělosti očekáváme, že pokud nás někdo miluje, bude se k nám automaticky takto chovat. Nastavíme si jakousi vlastní vnitřní rovnici, podle které budeme mít představu, že čím víc se k nám bude partner takto chovat, tím víc nás vlastně miluje.
Rodiče a dítě
Proto pokud si vy sama nebo vaše kamarádka neustále hledáte partnery, kteří mají omezující a násilnické sklony, podívejte se prvně na to, jaké jste vlastně měla dětství. Byla jste svědkem násilí v rodině? Omezovali vás rodiče? Šetřili na vás nebo vám nebyli schopni projevit lásku? Teprve až dojdete k tomuhle uvědomění a budete schopny s tím pracovat, muži které si přitahujete do vlastního života, se začnou měnit.
Pokud si své dětství nepamatujete, zkuste si promluvit s rodiči a zeptat se přímo jich. Přímo vám asi neřeknou, zda bylo něco v nepořádku, ale mnohé lze vyčíst mezi řádky.
Nikdy není pozdě své problémy a nedořešené emoce začít řešit.