Počítač a moje teta

Znáte počítačové weby, které nám pomáhají? Já jich znám hned několik. A to nemusím být ani odborník na počítače nebo internetové technologie. To je také velmi zajímavé. Slyšeli jste někdy o technologii, která je skvělá, když je skvěle nainstalovaná? Pamatuji si, když tam byla na jedné oslavě. Moje teta slavila narozeniny. A víte, co ona dostala k narozeninám? Předpokládám, že asi netušíte. A proto vám to řeknu. Moje teta dostala ke svým padesátinám úplně nový krásný počítač. Teta byla z toho překvapená, ale taky nadšená. A musím říct, že moje teta s počítačem vůbec neuměla zacházet.  A informační technologie jsem taky neznala. Taky nevěděla, co je to například web anebo internet. Takže jsme jí to museli všechno pečlivě říct a vysvětlit.

Vlastníte počítač i mobil?

Musela jsem jí ukázat, jak se pracuje s prohlížečem. A taky, že počítač má své weby a taky že má internet a že bez internetu počítač nejde. Že bez internetu se může dívat akorát tak na obrázky anebo na to, to už má stažené z internetu. A tak jsem jí stejně řekla něco o informační technologii. To doufám trošku pochopila. Vždyť už jenom to slovo informační. A taky technologie. V tom se docela vyzná, protože pracovala ve stavební firmě jako účetní, takže nějaké vědomosti jistě přeci má. Takže se v tom trošičku vyznala.

Zajímá vás IT?

Nicméně jsme jí asi týden vysvětlovali jak na všechny webové stránky a internet. Nicméně se to během měsíce asi všechno naučila, takže už počítač docela dobře ovládá. Teta je šikovná a už si vystačí i bez nás. A já jsem velmi ráda, že moje technologické rady o počítači někomu tak pomohli, že už dokáže ovládat počítač sám. A že to teta zvládla docela rychle, že? Jsme na tetu pyšná, že se dokázala s počítačem tak dobře poprat a taky je fajn, že se velmi často vídáme jako celá rodina přes online rozhovory. A to mě moc baví. Je to taky fajn, že tohle přes počítač jde. Teta totiž bydlí sto kilometrů daleko. A věřím, že díky informační technologii jsme si všichni blíže.