Osm nápadů na výrobky z papírových ruliček

Dekorace na zeď– k její výrobě je potřeba několik papírových ruliček, vodou rozpustné barvy, nůžky a lepidlo. A dávka kreativity, která povede vaše ruce k vytvoření originálního uměleckého dílka, které oživí váš interiér.
Zvoneček– vyžaduje dávku šikovnosti, ale výsledek stojí za to. Ruličku rozpůlíme, horní část nastříháme a záhyby ohneme dovnitř. Vnitřní část podlepíme, záhyby slepíme k sobě a dolní část vytvarujeme jako sukénku. Celý zvonek dozdobíme. Středem protáhneme stuhu s rolničkou a zavěsíme.
Pomůcky k tvorbě
Originální krabičky– které vám pomohou utřídit všechny drobné předměty. Knoflíčky, špendlíky, gumičky. S trochou šikovnosti tak můžete pomocí papírových ruliček navždy zorganizovat úložný prostor. Do zajímavé, ručně zhotovené krabičky, můžete zabalit dárky pro své blízké.
Mimoni– jsou oblíbenou figurkou pro tvorbu dětí. Rulička se oblepí žlutým papírem, z modrého se vystřihnou montérky a nalepí. Černým fixem se domalují brýle, úsměv, knoflíky a kapsa. Z bílého papíru se nakonec dolepí oko a je hotovo.
Sovičky– ruličky nejdříve polepíme barevnými papíry, nahoře ji zmáčkneme, a tak nám vzniknou jejich ouška. Potom se vystřihnou barevně odlišná křidélka a nalepí. Sovičky se dozdobí očima a zobáčky a vaše dítko má nové kamarády ke hraní.
Krmítko pro ptáky– je jednoduché a zvládnou ho i menší děti. Ruličku je potřeba potřít máslem, nebo lojem. Do talířku nasypat ptačí zob a důkladně v něm ruličku vyválet. Po dokončení nasadit na krajní větvičky stromů, kde si je určitě ptáci najdou a vyzobou.
Papírové ruličky
Květináčky– jsou ideální na předpěstování rostlin na zahrádku. Aby se mohly zalévat, musí se nastavět do nádoby s pevným dnem. Rostliny můžeme zasadit do záhonu i s papírovou ruličkou, protože se v hlíně rozloží.
Korunka a cylindr – se dá pro pohádkové bytosti jednoduše vyrobit z papírových ruliček. Nastřižením špiček, v horní části ruličky, s následným zlatým nabarvením, bude dozdobena princezna. Ruličku, vsazenou do papírového kruhu s kulatým výřezem, stačí jenom nabarvit černou barvou. A klobouk je hotov.