Nebojte se vyjadřovat své emoce

Od přírody už to tak prostě chodí. Ženy jsou bytosti založené na prožívání citů a pocitů, zatímco muži jsou v těchto věcech chladnější a uzavřenější. To ovšem neznamená, že muži nemají city. Mají je stejně jako my, jenomže si na nich tolik nezakládají, což znamená, že nemají potřebu si vylévat srdíčko a o svých citech otevřeně mluvit. Muži si city spíše nechávají pro sebe a je to skutečně tak z většiny případů, že nemají potřebu se s nimi dělit ani mezi přáteli. Připadá jim to slabošské a zženštilé. Zatímco my potřebujeme o své emoční stránce mluvit se svými přítelkyněmi, protože nás pochopí rozhodně lépe než muži, neboť to mají od přírody zařízené stejně. Muži tuto potřebu tolik nemají.girl-1149933_640.jpg
My, ženy, se však za tento projev stydět nemusíme a nemusíme ho v sobě ani potlačovat. Emoce někdy chtějí ven a je to naprosto přirozené. Muž by měl tento projev akceptovat a přijímat ho s pokorou. Ten pravý muž by si měl o citech s vámi umět promluvit otevřeně a vyslechnout si vás. Jinak to budete v sobě dlouho dusit, až se to z vás samo vše vyhrne a překročí do velkého výlevu.
Naučte se o svých citech mluvit s partnerem a to i přesto, pokud on o těchto záležitostech nerad mluví. Je třeba si na takovéto záležitosti udělat prostor ve vašem vztahu a to z obou stran. pomocná partnerská ruka.jpgPartner by vás měl umět vyslechnout a brát vás vážně. Promluvte si o tom s vaším partnerem, že o citových a emočních záležitostech potřebujete mluvit. Přeci každá z nás potřebuje vědět, na čem je a zda jsou city na obou stranách stejné. Nemusí se jednat hned o velký výlev emocí, většina mužů se ubrečeným ženám vyhýbá. Je jasné, že čas od času se nám to vymkne a muž nás zažije u podobné situace, ke které i pláč patří. To ovšem také znamená, že vám na druhém záleží a nebojíte se před ním otevřít srdce. Pokud to dokáže i váš protějšek, můžete si gratulovat. Protože muž to před ledajakou ženou ze sebe nevysype. Pak nebudete mít oba problém se sdílením emocí před sebou. Chce to čas a dlouhé poznávání, kdy pak i samy budete vědět, kdy nastává času i otevřeně promluvit o svých citech vzájemně.