Na pomoc přispěchají tablety

Pro většinu uživatelů bazénové vody je asi nejzákladnější používat bazénovou chemii, která je na bázi chlóru. Ačkoliv je běžně k dostání i bezchlórová verze, to ovšem záleží poté na jedinci, co si zvolí za možnost. Naprosto skvělé jsou tablety, které mají velmi jednoduché dávkování, a v podstatě není třeba s nimi nějak složitě nakládat. Jen je třeba jim pořídit kamaráda, kterým je plovák, do kterého se vkládají. Takové tablety se dají celkem běžně použít do všech typů bazénů i vířivek. Vzhledem k tomu, že výrobci nám to chtějí hodně zjednodušit, tak si můžeme zakoupit různé verze a tak není problém si rovnou pořídit chlorové tablety 5v1 https://www.chlorito.cz/multi-tablety-5v1, což znamená, že se postarají o více věcí najednou.

bazén s dítětem

5v1 je skutečně výhodná koupě

Jedná se o přípravek, který pracuje na bázi chlóru a prakticky slouží celou koupací sezónu, kdy udržuje a spravuje průběžně bazénovou vodu. Většinou v popisu jsou uvedené všechny vlastnosti, co zvládnou tablety zajistit. Také se na trhu používají i jiné verze. Nicméně je třeba počítat s tím, že zhruba po 5 až 8 dnech se třeba do bazénu aplikovat tabletu nebo i dvě, to záleží podle velikosti plochy.

bazén

Co všechno takové tablety zvládnou, když už do nich investujeme?

  • Dezinfikují celkově bazénovou vodu a to působí příznivě i na samotný bazén.
  • Bojují statečně proti řasám, kterým zase nedělá problém se nastěhovat k nám do bazénu, zvláště pokud se o něj nebudeme starat a bude navíc pěkné, teplé počasí. To se jim daří nejvíce.
  • Stabilizují nám pH hodnotu vody, která je nesmírně důležitá pro zachování čisté vody na koupání. Již jen na pohled je daleko příznivější krásně průzračná, než zakalená.
  • Obsahují rovnou vločkovač, ten má na starost miniaturní nečistoty nebo i malý zákal vody. V podstatě z nich vytvoří větší částice, které bude již filtrace schopna zachytit a vyčistit tak vodu.
  • Vyšší koncentrace vápníku a hořčíku může způsobit tvrdou vodu, naštěstí naše tablety ji mohou snadno stabilizovat do přijatelných hodnot.