Jak si zařídit odvoz auta

Jak si zařídit odvoz auta


Říká se, že nehoda není náhoda. To platí i o potížích s autem. Občas se zkrátka stane, že se nám na silnici porouchá. Může to být spousta věcí – prasklá pneumatika, vadná baterie, a spousta dalších možností. Některé poruchy, například píchnuté kolo, obvykle dokážeme poměrně snadno a rychle opravit na místě. U jiných už je to složitější.

V takovém případě potřebujeme zařídit odtah nebo odvoz auta do nejbližšího servisu. Jak to ale provést?

auto1

Nejlepším řešením je v tomto případě zavolat pojišťovnu, u které máte povinné ručení. Některé z nich nabízí odtahovou službu zdarma, a tak by byla škoda ji nevyužít. Navíc často poskytují i náhradní automobil, který dostanete k dispozici během opravy vašeho starého.

Další možností je zavolání policie. Tu je stejně obvykle nutné zavolat, zvlášť pokud bychom blokovali provoz na frekventované silnici, či dokonce dálnici. Ti nám jednak zařídí odtah, a za druhé navíc budou řídit dopravu tak, aby byla vaší nehodou ovlivněna co nejméně.

Posledním řešením pak je to, že si odtahovou službu zavoláte sami. V dnešní době chytrých telefonů, kdy máte přístup k internetu s výjimkou nejodlehlejších oblastí prakticky kdekoliv, je velmi snadné najít si telefonní číslo na tu nejbližší.

auto2

Zde ovšem musíte počítat s tím, že za odtažení vašeho vozidla budete platit. Je sice pravda, že v některých případech budete muset zaplatit i v případě odtažení policí, avšak ta částka bude podstatně menší než zde. A není divu, stačí jen, když se podíváme, co vše je do toho započítáno.

Za prvé tu máme nákup a provoz odtahového auta. Je pravda, že tato položka je rozmělněna do všech odtahů, které tento vůz oddělá, přesto s tím musíme počítat. Dále zde máme potřebné pohonné hmoty. To je položka poměrně variabilní, záleží na tom, v jaké vzdálenosti se váš porouchaný automobil nachází. A zapomenout nesmíme ani na mzdu řidiče.

Jak je vidět, není to tak jednoduché, jak se zdá. Většinou nám však správnou možnost diktuje zákon. Není tedy na škodu si jej občas přečíst.