Důležitá technologie

Informační technologie nikdy nebyly můj hlavní obor. Jenže moji rodiče jsou informační technologové, a proto abych je potěšila, tak jsem si řekla, že se taky budu informační technologii alespoň trošku věnovat. I když mě to nebavilo. Měla jsem jiné záliby. Moc mě nebavilo psát. Chtěla jsem být taky spisovatelka anebo nějaká překladatelka. Jenže moji rodiče se mnou měl jiné plány. Vím, že se to nemá dětem určovat životní směr. Jenže moji rodiče to zkusili. Já jsem ze začátku opravdu to odmítla a chtěla jsem si jít vlastní cestou. Jenže rodičům neporučíš. Někdy tedy. A záliby taky ne. Nyní jsem chtěla psát. Říkala jsem si, že budu jednoho dne spisovatelka, která bude slavná, a nejen v republice, ale taky ve světě. Možná se mi to i z půlky povedlo.

Máte rádi technologie?

Napsala jsem pár knih. Ze začátku to byly pohádky pro děti. Později jsem taky napsala jednu přírodovědnou knihu. A musím říct, že nejsem sice žádná odbornice na zoologii, ale docela se mi to nějak povedlo. A díky informační technologií jsem potom taky tu knihu mohla nějak jinak zdokumentovat. A to odborně. Informační technologie se teda dostala do mého života i tak, i když jsem nechtěla. Byla to náhoda. Navíc moje maminka, informační technolog, byla opravdu ráda, že jsem si k informační technologii opravdu našla cestu. A musím říct, že jsem docela ráda.

Informatika mě začíná bavit.

Nyní v dnešní době je informační technologie velmi důležitá. Je to jako studovat. Informační technologie nemá konec. Informační technologie je věda, která se stále rozvíjí a bude tady s námi napořád. Ten, kdo chce jít studovat dále, tak se musí taky alespoň trošku věnovat informační technologie. Já to taky tak mám a jsem za to velmi ráda. Vždyť jazyky a informační technologie tady budou stále a já vím jistě a jsme si jistá, že tohle se nikdy nezmění. Všechno půjde nahoru a všechno se bude vždycky zlepšovat. Informační technologie se nikdy nezastaví a já jsem za to upřímně ráda.