Betonový plot se vyplatí

Plot nedílnou součástí každého domu, či zahrady a plní důležitou funkci. Nejen, že stěžuje zlodějům ukrást lup z Vaší zahrady, ale také vytyčuje hranici pozemku. Díky plotu máme také větší soukromí a zajišťuje ovocným stromkům bezpečí proti zvěři, která jí v zimě okusuje. Pokud u Vašeho domu, nebo zahrady plot nemáte, tak zapřemýšlejte o jeho realizaci. V dnešní době se nejčastěji staví ploty dřevěné, pletivové a také betonové.

Plot (10)

Betonový plot je nejspíše nejlepší volba, která se v dnešní době dělá. Díky jeho vlastnostem dokonale předčí plot dřevěný i pletivový a zaručí Vám naprosté soukromí. Jeho výška může dosahovat až 3 metrů a na jeho realizaci nepotřebujete žádné stavební povolení. Plot má také výbornou povětrností a hlukovou bariéru a zajistí Vám dokonalé soukromí před zvídavými sousedy. Betonový plot má také nenáročnou údržbu a je ho montáž je rychlá a snadná. Navíc si můžete vybrat z velkého množství dekorů a výplní. Výplně lze také kombinovat se dřevem. Nevýhodou je dražší cena, která se Vám však vrátí díky minimálnímu ošetření a dlouhé životnosti.

Plot (11)

Plot pletivový byla a možná je ještě nečastější varianta, kterou můžeme vidět snad kdekoliv. Díky jeho ceně a výdrži je ideální volbou na zahrady i domy. Plot nepotřebuje žádné ošetření a i tak Vám vydrží mnoho let. Součástí plotu je také branka. Nevýhodou je, že je přes plot vidět, tento fakt, lze vyřešit však sítěmi, které zajistí soukromí. Jde zde o ideální poměr cena a výdrž.

Plot dřevěný je už pouze přežitkem a spíše se dřevo využívá jako výplň do betonových plotů. Ovšem jsou stále k vidění a to u chat a chatek, které jsou na horských hřebenech. Pokud si oplotíte dřevem dům, nebo zahradu, tak musíte počítat s neustálým ošetřením dřeva během let.

Pokud tedy sháníte plot, tak zaručeně betonovou variantu. Nejen, že Vám vydrží dlouhé roky, ale také se o něho nebudete muset starat.