Víte, jak vybrat tu pravou led autožárovku?

Znáte pravidla silničního provozu? Jestliže jste vlastníkem řidičského oprávnění, pak byste jistě měli. V tom případě jistě také víte, že musíte mít ve své výbavě náhradní sadu autožárovek, které je nezbytné v případě potřeby neprodleně vyměnit.
oprava auta na louce u cesty
Když vsadíte na opravdu kvalitní led autožárovky https://www.lightpark.cz/autozarovky/, tak vás při cestách automobilem nikdy nezklamou.
Ovšem k tomu, abyste si mohli dobře vybrat, musíte nejprve vědět, jaký typ autožárovky je právě pro vaše vozidlo ten pravý. Nové typy automobilů mají oddělená dálková a tlumená světla a vyžadují moderní jedno vláknový typ H7. Starší vozidla mívají typ H4 – dvouvláknovou autožárovku. Jestliže nevíte, jak je na tom právě vaše vozidlo, najdete tento údaj jak na krabičce, tak na patici konkrétní žárovky.
Žárovku samozřejmě musíte umět také vyměnit svépomocí, neboť nikdy nevíte, kdy vám doslouží.
Dobrou autožárovku si můžete zvolit podle několika parametrů:
Její velkou předností bude jistě dobrá svítivost. Čím lépe uvidíte, tím bezpečněji se se svým automobilem budete moci po silnici pohybovat, a to i za zhoršených světelných podmínek. Jestliže vám záleží na opravdu dobrém světelném výkonu, můžete volit z autožárovek se zvýšenou svítivostí.
provoz ve městě, déšť, chodci na přechodu
Jejich nevýhodou je ovšem fakt, že čím mají větší světelný výkon, tím mají nižší životnost – je tedy na vás, jaký poměr výkonu a životnosti si zvolíte.
A pokud jde o osvětlení silnice, žárovka by rozhodně neměla světlo rozptylovat tak, aby oslňovala protijedoucí vozidla. Světlo by mělo být koncentrované do prostoru před automobil, a to do dostatečné vzdálenosti, aby vám neuniklo nic podstatného z dění na silnici, a abyste stačili včas zareagovat – ať už na ostatní účastníky silničního provozu, anebo na zvířata či překážky na silnici.
Nicméně ať už máte jakékoli žárovky, vždy je nezbytné vhodně přizpůsobit rychlost okolním podmínkám.